Redactie Ajax Clubnieuws Ook in het afgelopen voetbalseizoen is het Ajax Clubnieuws zes keer verschenen. Binnen de redactie verwelkomden we onze redacteur Jan-Matthijs Harderwijk. Hij nam rond de jaarwisseling min of meer de plaats in van Klaas Vos die de functie van dominee accepteerde in de gemeente Ossendrecht. Gelukkig blijft hij wel deel uitmaken van de redactie en startte hij vanuit zijn nieuwe werkplek zijn column Vanaf de Brabantse Wal. De in het vorig seizoen gestarte rubriek 'Dagboek van...' werd in de afgelopen jaargang vervolgd met bijdrages van Herman Pinkster, Frits Andriese, Frans Schoofs, Miel Brinkhuis, Mare Stuut en Jeroen Slop. Onze vaste medewerkers bleven keurig hun kopij aanleveren. De redactie dankt iedereen, die in het afgelopen seizoen op wat voor manier dan ook heeft bijgedragen aan het ver wezenlijken van het Clubnieuws. Samenstelling Redactie Ajax Clubnieuws Jaap Ellerbroek Ed Lefeber Jan-Matthijs Harderwijk Tijn Middendorp, eindredacteur Klaas Vos Parkeer- en kassacommissie de Toekomst In het afgelopen seizoen werden er in totaal Tl diensten gedraaid. De eerste was op 14 juli 2008 bij de eerste training van ons eerste elftal en de laatste op 22 juni bij de eerste training van de A-selectie ter voorbereiding op het nieuwe seizoen. Door het seizoen heen was de commissie hoofdzakelijk actief bij de thuiswedstrijden van Jong Ajax op de Toekomst. Er werden in totaal 8685 auto's 'verwerkt', oftewel ruim 321 auto's per keer. En dat met de wetenschap dat op P- de Toekomst maximaal 300 auto's kunnen parkeren. Zo nodig kon de commissie een beroep doen op de medewerking van Jan van Eijden.Joop deVries.John van Eek en bij kassadienst op Mia Nieberg. Rob Been sr., Voorzitter Samenstelling Parkeer- en kassacommissie de Toekomst Rob Been sr., voorzitter Marinus Kroezen Jan Meyer Freek Moinat Jan Nieberg Nelis Snijder Jan van Tussenbroek Wim Waayer Wim Wassenaar Evenementencommissie Bij de aanvang van het seizoen 2008-2009 kwamen voor de tweede maal in successie de amateurs uit in een competitie voetvolley om de W.F. Schoevaart Cup. Het werd dit keer een bescheiden feestje met een té gering aantal aanwezigen. In de toekomst zal voor een andere invulling worden gekozen, waarbij de tenaamstelling onveranderd blijft. Het sinterklaasfeest, dit jaar op 29 november, en eind december het Dirk de Groot Gala vormen vaste onderdelen van de activiteitenkalen der en kennen traditiegetrouw een grote opkomst. De ouderavond, ooit een initiatief van en voor ouders van onze jeugd spelers en ondersteund door de evenementencommissie, viel de laatste jaren helaas wat tegen. De oorzaak hiervan zou kunnen liggen in het feit dat de verantwoordelijkheden meer bij andere partijen is komen te liggen. Bij een volgende ouderavond zal goed moeten worden bekeken hoe het draagvlak onder de ouders verbeterd kan worden. Het nieuwe bestuur wilde de nieuwjaarsreceptie op I I januari op een meer bescheiden wijze houden. Daardoor is het evenement in zijn essentie teruggebracht naar hoe het oorspronkelijk ooit door de evenementencommissie was bedacht en opgezet: een bijeenkomst alleen voor leden en personeel die elkaar op het sportpark in een gezellige en intieme sfeer een voorspoedig Nieuwjaar wensen. Door de gekozen invalshoek was de belangstelling beduidend minder dan voorheen, terwijl het toch in de huidige vorm een bijeenkomst is voor echte Ajacieden. 23 januari vond in Volendam het jaarlijkse Lucky Ajax Gala plaats. Bijna 200 gasten waren in Hotel Spaander aanwezig op een zeer geslaagde avond. Het blijft uniek om al die oud voetballers bij elkaar te zien die hebben bijgedragen aan de successen van onze club. Voor de viering van onze verjaardag proberen we ieder jaar een publiekstrekker te vinden, ook dit jaar op 21 maart bij de 109de ver jaardag van onze club, toen Gordon kwam optreden. Daarnaast ston den ook weer het bingo en een tafelvoetbalkampioenschap op het programma. Op 9 juni werd het seizoen traditioneel afgesloten met de Vaantjes avond. Jan Buskermolen, Voorzitter Samenstelling Evenementencommissie Wim Bohnenn Jan Buskermolen, voorzitter Simone Freling AJAX JAARVERSLAG I JULI 2008 - 30 JUNI 2009 53

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2009 | | pagina 55