Commissieverslagen Studie- en Begeleidingscommissie Studiebegeleiding De studiebegeleiding vindt plaats op de Toekomst als onderdeel van het normale trainingsprogramma, vier dagen in de week op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdagmiddag.Voor de A t/m Dl/D2 elftallen van 15.00 uur tot 19.00 uur. Op dinsdag en donderdag is er voor de A-elftallen en de BI een extra training, waardoor zij op die dagen al om 14.00 uur starten. Het aantal spelers dat heeft deelgenomen aan de studiebegeleiding is opnieuw gestegen en wel naar het aantal van 139 spelers. Deze kleine stijging tov vorig jaar is te danken aan het feit dat we er beter in geslaagd zijn echt alle jongens op een opleiding te houden. De jongens worden begeleid door veertien docenten. Daarvan nemen negen mentoren een bijzondere plaats in. Er wordt sinds seizoen 2002-2003 per elftal gestudeerd in een vaste ruimte. Een docent, de mentor, heeft de verantwoordelijkheid over het elftal. De mentor onderhoudt'dagelijks' contact met de trainer en de mentor van de school. De mentor houdt ook een dossier bij van elke jongen uit zijn elftal. Doordat de jongens tijd en ruimte krijgen om te studeren lukt het bij de meesten om hun normale schoolloopbaan te combineren met deAjax training. De scholen verdienen daarbij ook alle lof voor hun goede medewerking. Het is dankzij deze samenwerking dat Ajax in staat is om de trainingen gedeeltelijk onder schooltijd te houden. De studieresultaten over het afgelopen jaar waren opnieuw heel goed: 97,8 van de jongens is overgegaan of geslaagd. Een percentage waar de studiebegeleiding trots op kan zijn. De commissie is dit jaar in samenwerking met het ROC van Amster dam gestart met een experiment wat moet leiden tot een tweejarige opleiding tot professioneel voetballer. Een dertiental spelers van de AI-.A2- en BI-selectie heeft dit jaar aan de opleiding deelgenomen. Het komend jaar zullen we doorgaan met een Ie en een 2e leerjaar. In januari zijn wij een samenwerking aangegaan met een taleninstituut uit Haarlem met de bedoeling om buitenlandse spelers in de jeugdop leiding in een zeer korte tijd de Nederlandse taal bij te brengen. Zij hebben met onze Deense jeugdspeler een geweldig resultaat geboekt. Erfgoed Comité Het afgelopen seizoen heeft het Erfgoed Comité weer diverse stukjes historie mogen ontvangen. We noemen een paar voorbeelden zonder de overigen tekort te willen doen.Veel leden en familie van oud-leden brachten hun persoonlijke relikwieën naar ons Erfgoed, onder wie de familie van Piet van Reenen (1929 en foto's en oprichtingsbrieven van Lou van der Vliet (1904). Michael van Praag bracht 60 jaargangen inge bonden clubnieuwsbladen en Salo Muller stond zijn privéverzameling af. Dit zijn slechts enkele voorbeelden van Ajacieden die het belang inzien van het completeren van bewaren van onze clubhistorie. Organisato risch kreeg het Comité Erfgoed ook zijn plek binnen de club en de NV. Vervoer van de A t/m DIID2 elftallen Alle spelers die in het voortgezet onderwijs zitten, worden op de trainingsdagen van school opgehaald en na de training naar huis gebracht.Alleen op die wijze is het mogelijk om de trainingen op tijd te laten beginnen en de jongens met een minimum aan tijdverlies weer thuis te laten komen.WND, de vervoersfirma, heeft opnieuw goed werk verricht op het gebied van het vervoer en de communica tie daarover. Gastgezinnenproject Ook dit jaar weer heeft een aantal gastgezinnen fantastisch werk gedaan om spelers van verre op te vangen en te begeleiden. Er waren zes spelers in de diverse gezinnen; één Zuid Afrikaan, één Griek, één Belg en twee Nederlanders. Halverwege het seizoen kwam er nog één Deense speler bij. De verwachting is dat dit aantal het komend jaar niet zal stijgen. Coördinatie De dagelijkse coördinatie van de bovengenoemde zaken is in handen van ondergetekende. Die taak kan alleen geklaard worden in samen werking met alle geledingen die werkzaam zijn op de Toekomst en de Arena. De bereidheid tot een goede samenwerking bleek ook dit afgelopen jaar weer groot. Jur Ronner, Coördinator Sociaal Maatschappelijke Begeleiding AFC Ajax Samenstelling Studie- en Begeleidingscommissie Dick Karremans, voorzitter JaapTielenburg Ton Tielenburg Rob Ombre Jur Ronner, coördinator Sociaal Maatschappelijke Begeleiding Samenstelling Erfgoed Comité Martin Hansen And ré Kraan Ed Lefeber Thijs Lindeman Jessica van Pijkeren Wim Schoevaart Hennie Schuurman 52 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2008 - 30 JUNI 2009

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2009 | | pagina 54