Dat is heel goed voor de sfeer binnen de club. Sunny: We moeten natuurlijk ook bedenken dat, als we in de laatste wedstrijd in 2008 tegen Willem II nog één doelpunt had den gemaakt, de toenmalige bestuursleden en directieleden nu nog gewoon op hun stoel had den gezeten. Bestuurders moeten vanzelfsprekend goed besturen maar in de voetbalwereld wor den de rapportcijfers uiteindelijk op het groene gras en met witte zakdoeken uitgedeeld. Hoe staat het met de sfeer binnen de club Peter: Ik constateer dat de animo bij de leden voor het club leven - nieuwjaarsreceptie, ver jaardagsfeest- afneemt. De invidu- alisering lijkt bij Ajax toe te slaan. Cees: Maar, dat is ook een alge meen maatschappelijk probleem. Het individu betaalt en consu meert zijn pretjes en klaagt wan neer dat niet naar zijn zin ver loopt. Sunny: Het hart van Ajax ligt hier op de Toekomst, maar helaas zien 95% van de supporters alleen de prestaties in deArenA. Peter: Je zou trouwens de jeugdvoetballers moeten verbie den om als zombies de hele dag met koptelefoons en mobieltjes rond te lopen. Laat ze gaan biljar ten of kaarten, laat ze communi ceren, zo bouw je aan een team geest. Cees: Ik wens je sterkte! Sunny: Ik zie ook ouders van spelertjes, die eigenlijk alleen maar gericht zijn op het spor tieve en financiële wel en wee van hun kind, wat een product is dat moet slagen. Cees: Bovendien zijn die speler tjes ook een product voor Ajax. De jeugdopleiding wordt steeds belangrijker, mede omdat volgens mij de scouting slecht heeft gefunctioneerd. Even niet Als kicksen niet meer tikken Op een vuile tegelvloer Grijpt de zomerzon haar kans Is het grasveld vogelvoer Wacht het lange wachten Voor de F'jes E'tjes D'tjes C'tjes B'tjes en de A'tjes Naar het eerste trainingszweet Hollend over juli groen Doen zij hoop en bal weer leven Pingelen zien witte netten Bollen en de doelman zweven Huisdichter Cornelis Mei 2009 Sunny: Daarover was het rap- port-Coronel ook duidelijk. Men hield zich gewoon niet aan de regels van het scoutingsysteem. Waar merken jullie dat aan Cees: Bij sommige spelers vraag je je af waarom die niet eerder gehaald zijn, in plaats van nu voor veel geld. En bij anderen ontgaat je de toegevoegde waarde. Sunny: Maar hebben we het dan eigenlijk niet meer over de trainer dan over de scouting? Ik denk dat veel trainers in de afge lopen jaren niet luisterden naar de scoutingadviezen en gewoon hun eigen keuzes maakten, helaas met de instemming van de direc tie. Cees: Onze nieuwe linksback lijkt ook niet via scoutingrappor- ten te zijn binnengekomen... Hoe staan we er nu voor? Sunny: Ik zie twee positieve zaken in de personele sfeer, namelijk een sterke algemeen directeur en een ervaren trainer, gepokt en gemazeld in de inter nationale voetbalwereld. Peter: Overigens heeft hij nog nergens kampioenschappen gescoord, maar ik ben blij met de nieuwe duidelijkheid. Het elftal staat redelijk vast en dan kan je gaan bouwen aan vaste patronen. Cees: De jonge spelers zijn in ieder geval een jaartje ouder en zouden dus beter moeten zijn. Maar zo gemakkelijk komen jullie er niet van af Worden we nu kam pioen of niet Een kleine stilte volgt, met gefronste wenkbrauwen. Sunny: Als we nog een buiten speler halen. Cees: Het kan ja, maar PSV kan ook. Peter: Ja! Tot slot de hamvraag: wat moet er veranderen in de club? Sunny: Het vorige seizoen was een teleurstelling, maar voor mij was toch de grootste domper de wijze waarop een aantal promi nente Ajacieden in negatieve zin binnen en buiten de club met Ajax omgingen. Je mag altijd kritiek hebben maar de manier waarop bijvoorbeeld Freek de Jonge publiekelijk Marco van Basten schoffeerde deed me veel pijn. Cees: Ik zou wensen dat enige bescheidenheid bij Ajax zou intreden.We hebben vooral in het randgebeuren soms een te grote broek aan. Laten we gewoon goed gaan voetballen en vanuit die eenvoud weer probe ren naar de top te groeien. Ik heb nog een tweede wens: er zijn de laatste jaren veel oud-spelers tot de staf toegetreden. Dat is een goede zaak. Maar ik hoop wel dat daarbij de kwalitatieve eisen prevaleren boven de nostalgische. Peter: Ik zou graag zien dat alle neuzen meer in dezelfde richting zouden wijzen. Natuurlijk is de Amsterdammer een lekkere mopperpot en dat zal hij blijven. Maar al te dikwijls is het glas half leeg in plaats van half vol. Op die manier komen we geen stap verder. Met deze eensgezinde smeek bede voor loyaliteit, eenheid en eenvoud ronden we het gesprek af en gaan we naar de A2 kijken. Jaap Ellerbroek 26 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2008 - 30 JUNI 2009

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2009 | | pagina 28