'Na de winterstop kwam de klad erin Gesprek rond de tafel De andere twee knikken instem mend met een droevig gezicht, waarop de pijn is af te lezen. Maar hoe kwam dat? Peter: Het grote probleem was dat er iedere week een ander elf tal stond.Vooral jonge spelers hebben behoefte aan duidelijk heid en die ontbrak geheel. Sunny: Er was geen vast patroon te zien, er was soms geen peil op te trekken. Was de spelersgroep sterk genoeg? Peter: Zeker, je zag bij sommige wedstrijden dat ze heel goed konden voetballen. Ik herinner mij Marseille en Hamburg uit, en de bekerwedstrijd tegen Utrecht. Sunny: De kenners, waartoe ik niet behoor, vonden vooraf dat Ajax de sterkste selectie had. Dus deugde de trainer niet? Cees: Weet ik niet, maar ik denk dat de technische staf in zijn samenstelling niet in orde was. Sunny: Marco had aanvankelijk Peter Nederlof (37) is in het dagelijks leven accountmanager. Hij is een echte Ajax-vrijwilliger, verleent hand-en spandiensten bij de persafdeling, begeleidt supporters naar uitwedstrijden en was lid van de SVA- ledenraad. Sunny Leons (48) is van beroep makelaar in assurantiën, samen met zijn broer werkzaam in een bedrijf dat 60 jaar geleden door zijn vader werd opgericht. Hij woonde zijn eerste 6 levensjaren aan de Midden weg, en kwam na zijn verhuizing in de klas bij meester Hans Bijvank. Hij maakt sinds 2008 deel uit van de ledenraad. Cees van Zuilen (59) is eigenaar van café de Prins in dejordaan en voormalig huisdichter in deVolks- krant-sportrubriek Het Schavot. Vorig seizoen maakte hij voor elke Kick Off een gedicht en verder dicht hij tweemaandelijks onder het pseudoniem Cornelis in het Ajax Clubnieuws. weinig klankbord in de directie. Met de komst van Van den Boog werd dat beter. Peter: De communicatie tussen spelers en trainer liet te wensen over. Cees: Ik ging wel eens kijken naar de training. Dan zag ik een grote groep trainers, die er wat passief bij stonden, in ieder geval weinig passie toonden. Sunny: Misschien was het ook teveel een vriendenschaar? We gingen het seizoen in met de nieuwe richtlijnen van de commissie Coronel.Wat is daarvan terecht gekomen? Sunny: Het rapport had wel een wat eenzijdige negatieve toonzet ting. Dat heeft de commissie later ook erkend. Maar het was goed dat een en ander eens op papier werd gezet. Ik heb in de ledenraad gezien dat de meeste punten ook zijn uitgevoerd. Cees: Er kwam vervolgens in ieder geval een, naar mijn smaak, goede algemeen directeur binnen. Maar is er nu ook sprake van een koerswijziging, een ander beleid, zichtbaar voor de gemiddelde supporter? Peter: In ieder geval heb ik erva ren dat de verhouding met de supporters is verbeterd. De overgang naar de Toekomst van het eerste elftal is gerealiseerd. We kijken op een zaterdagochtend in oktober op de Toekomst terug op het afgelopen seizoen met drie Aja- cieden, die nog maar een paar jaar geleden lid zijn geworden, maar wel al een leven lang fanatiek supporter zijn. Vrienden, hoe is jullie het afgelopen seizoen bevallen? Cees: Nou, net een beetje als de jaren daarvoor, het begon aardig, maar na de winterstop kwam de klad erin. AJAX JAARVERSLAG I JULI 2008 - 30 JUNI 2009 25

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2009 | | pagina 27