Jaarverslag ledenraad Na het nogal hectische seizoen 2007/2008 is de ledenraad in rustiger vaarwater terecht gekomen. Het afgelopen seizoen heeft vooral in het teken gestaan van de aanbevelingen zoals die in het eindrapport van de commissie Coronel in februari 2008 werden genoemd, en de opvolging daarvan. Er werd gekozen voor een verdere professionalisering van de verschil lende bestuurslagen. Dit hield onder meer in dat de traditionele statutaire rol van de ledenraad als vertegenwoordigend orgaan van de leden van de AFC Ajax weliswaar niet veranderde, maar wel anders werd ingevuld. De aanbeveling uit het genoemde rapport luidde: 'De ledenraad moet op afstand uitsluitend de rol van grootaandeelhouder vervullen, die gelijk staat aan de rol van andere grootaandeelhouders. Enkele malen per jaar kan er overleg zijn met de directie om bijgepraat te worden over de voortgang van het beleid'. Vooral Sunny Leons heeft zich ingezet dit proces in eerste instantie niet alleen te begeleiden maar ook van een juridisch kader te voor zien, waardoor deze zaken vooraf konden worden afgestemd. Hier voor onze dank. Er werd een nieuwe vergadercyclus afgesproken, waarbij met ingang van het seizoen 2009/2010 de frequentie is teruggebracht naar vier vergaderingen per seizoen, voorgezeten door de directie van Ajax Arend de Roever,voorzitter ledenraad. N.V., en niet meer door de voorzitter van de Raad van Commissaris sen (RvC). De door de vereniging voorgedragen commissarissen is gevraagd bij deze vergaderingen, ijs en wederdienende, aanwezig te zijn.Telkens zal ongeveer één week voorafgaande aan de vergadering door de ledenraad onderling overlegd worden door middel van een voorvergadering. Voor elke ledenraadsvergadering zal telkens een thema gekozen wor den, waar de ledenraad zich nader over kan laten informeren. Omdat deze thema's vooraf bekend worden gemaakt, heeft men de tijd zich voor te bereiden. Vanaf januari 2009 is bij de AFC Ajax N.V. een gedeeltelijk nieuwe directie aangetreden, waarbij Rik van den Boog als algemeen directeur door de RvC werd benoemd. De laatste twee vergaderingen van res pectievelijk 10 februari 2009 en 18 mei 2009 hebben dan ook in het teken gestaan van het elkaar wederzijds informeren, waarbij de RvC meer als klankbord van de directie is gaan optreden.Vooral het tech nische beleid en de rol van 'de Toekomst' werden besproken. Het nogal plotselinge vertrek van Marco van Basten is tijdens de laatste vergadering aan de orde geweest, waarbij de ledenraad overleg heeft gehad over het tot stand komen van deze beslissing, waaruit mis schien lering kon worden getrokken voor de toekomst. De directie werd hierbij in het door hen gevoerde beleid door de ledenraad gesteund. Per 15 december 2008 waren conform de reglementen de leden van de raad Frits Andriese, Reinier van Dantzig, Cor van Eijden, Harm Greving.Tijn Middendorp,Ton Tielenburg, Klaas Vos en Leo van Wijk aftredend. De heren Middendorp en Tielenburg stelden zich niet her kiesbaar, terwijl de heer Van Eijden inmiddels was toegetreden tot de Raad van Commissarissen en als zodanig geen deel van de ledenraad meer uitmaakte. Tijdens de algemene ledenvergadering van 15 december 2008 werden Frits Andriese, Reinier van Dantzig, Harm Greving, Klaas Vos en Leo van Wijk herkozen. Als nieuwe leden traden Hein Blocks, Dennis Bogaard en Roger van Boxtel toe. Gezien de rol van de ledenraad als vertegenwoordigend orgaan willen wij alle leden van Ajax erop wijzen dat meer interactiviteit wordt aan bevolen. Aarzelt u dus niet leden van de ledenraad aan te spreken op thema's en zaken die uw belangstelling hebben zodat zij deze, indien opportuun geacht, in de vergaderingen kunnen brengen. Wij wensen de directie en de nieuwe technische staf een succesvol seizoen toe. Namens de ledenraad, Arend de Roever,Voorzitter ledenraad 24

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2009 | | pagina 26