Van de C naar de B, van jeugd- naar profvoetbal9 .lV Interview Edmond Claus veel energie gaven waardoor wij de tweede helft wat meer ruimte kregen en als deze ploeg ruimte krijgt kunnen ze gewoon voetbal len. En dat gingen ze ook doen. En Feyenoord hebben we ver diend verslagen. Daar waren we gewoon beter. Trainer B2-junioren Na een detacheringperiode van ruim vier jaar bij HFC Haarlem keerde Edmond Claus (39) begin januari terug bij Ajax. Daar nam hij het laatste halfjaar de taken van B2-trainer Maarten Stekelen burg over, die naar Zuid-Afrika vertrok om als hoofd opleidingen bij Ajax Cape Town aan de slag te gaan. Een gesprek over dat laatste halfjaar, waarin de B2 verrassend genoeg in de bekerfinale PSV BI odidas na verlenging met 3-2 opzijzette, en daarna ook nog als eerste B2 ooit de Supercup veroverde door de BI van Feyenoord te verslaan. De bekerwinst op PSV was vrij ver rassend. Onderschatting van hun kant? Dat geloof ik niet, want ze begon nen als een wervelwind.Alleen, ze konden het niet volhouden. Ik denk dat ze de eerste helft heel Je hebt maar een half jaar met die jongens kunnen werken. Hoe moei lijk is het om opeens voor zo'n groep te staan? Ik denk dat Maarten en ik wel hetzelfde over voetbal denken en dat we ook wel redelijk op dezelfde manier training geven. Wellicht is onze manier van coachen wat anders. Maarten is daar net wat agressiever in. Maar het was voor die jongens, en dat hebben ze ook uitgesproken, eigenlijk geen grote overgang. Daar praten jullie dan ook wel over? Ja, met de leider. En ik heb het ook wel van de spelers gehoord. Wat ook meeweegt is dat het een heel talentvolle groep was die al op heel jonge leeftijd onge lofelijk volwassen was in het'ik ben hier om profvoetballer te worden, daar ga ik alles voor doen en daar ga ik iedereen voor gebruiken die ik daarvoor kan gaan gebruiken'. Dus de kans op ontsporing bij deze groep was minimaal. Die jongens hadden heel goed een doel voor ogen en daar konden ze ook heel goed naar werken. Dat maakt het makkelijk. Daarnaast heeft Maarten die groep fantastisch achtergelaten. Ze hebben in het eerste halfjaar best wel een dipje gehad in resultaten, maar dat hoort ook in het proces van een B2.Van de C-junioren naar voet ballen bij de B-junioren.dat is een beetje het verschil tussen jeugdvoetbal en de ontwikkeling tot profvoetballer. Het is toch de B2, een jaar waarin er moge lijk contracten gegeven zouden kunnen worden. Bij de C gebeurt dat niet, vorig jaar is dat in de B2 begonnen. Daar komt bij dat de jongens nog aan het eind van hun puberteit zitten, dat maakt het moeilijk. De B2 speelt over het algemeen tegen allemaal tweedejaars B-junioren, jongens die een jaar ouder zijn. En voor jongens die bijvoorbeeld in november of december jarig zijn, scheelt het soms wel bijna twee jaar. En ja, vijftien of zeven tien, dat zijn jongetjes en grote mannen. AJAX JAARVERSLAG I JULI 2008 - 30 JUNI 2009

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2009 | | pagina 21