je 'm eigenlijk weer terughalen bij JongAjax en dan ga je gewoon weer door. Er zijn vaak spelers te snel overgeheveld naar het eer ste, die dan bijvoorbeeld weer terugvallen en weer bij ons komen. Het tweede is ook best moeilijk.Als je dat overleeft, dan zeg ik niet dat je het eerste haalt, maar je kunt wel voor een andere club interessant zijn natuurlijk. Er zitten hier elke maandagavond bij de wedstrijd scouts op de tribune. Over terugvallen gesproken. Volgens mij stond Maarten Stekelenburg zelfs nog een wedstrijd onder de lat bij JongAjax. Klopt ja, de kampioenswedstrijd tegen Vitesse. Voor onze vaste keeper was het een beetje lullig dat het net de kampioenswed strijd was. Zo hard kan voetbal zijn. Als je daar mee om kan gaan, kun je een hele grote worden? Geen grote, maar je kunt wel meer bereiken dan dat je nu hebt.Als je als jongen de hele jeugdopleiding bij Ajax hebt doorlopen, wil je toch maar één ding, en dat is profvoetballer worden, toch? Je hebt alles opzij gezet, je ouders hebben je hier heen gebracht en opgehaald, je leeft ernaar, je speelt je wedstrij den, dan wil je toch een keer die stap maken. Dat is in feite Jong Ajax. Jong Ajax is één minuut voor twaalf. Zo moet je het zien. Presteren bij Ajax, zeker in het eer ste, brengt behoorlijk wat druk met zich mee. In hoeverre worden de spelers van JongAjax daarin bege leid? Dat ene stapje van JongAjax naar de A-selectie, dat is toch nog een heel groot verschil. Ze weten heus wel hoor, dat de druk bij Ajax groot is. Dat erva ren ze elke week. Elke tegen stander wil van Ajax winnen. Op het moment dat jij dat shirt aan doet is die druk er. Dat hebben de amateurs hier ook. Die jon gens spelen nu eerste klasse. En ook al zouden ze vijfde klasse spelen, dan zou die druk er nog zijn. Het shirt heeft dan toch iets magisch, ik weet het niet. Dat is een beetje de club Ajax. Bij andere clubs is het wat gemoe delijker, daar breng je ze wat makkelijker. Bij Ajax moet je er gewoon staan, je moet die oog kleppen op en er gewoon voor gaan. En dan moet je inderdaad een beetje egoïstisch zijn.Als voetballer zijn we niet sociaal, hoor. Jan-Matthijs Harderwijk AJAX JAARVERSLAG I JULI 2008 - 30 JUNI 2009 15

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2009 | | pagina 17