Voor ruim 3400 toeschouwers speelde Jong Ajax op 8 mei op de Toekomst een benefietwedstrijd tegen Jong Liverpool. De opbrengst zou ten goede komen van de Stichting Right To Play. De onzen wonnen (1-0), maar veel belangrijker was de opbrengt van de wedstrijd: 40000 euro. Opbrengst AEGON Uedewerversptaf 8 mei 2009 wordt oongeboden door AEGON i feGON «ÉS wel dat ze ergens in de Eredivisie terechtkomen. Welke spelers hebben vorig seizoen nog meer een sterke ontwikkeling doorgemaakt? Gregory van der Wiel. Die begon bij ons in de voorbereiding en die werd snel overgeheveld. In de voorbereiding was al duidelijk te zien dat hij bepaalde kwaliteiten had.Tijdens een toernooi of een wedstrijd bij RCH zag ik al dat-ie iets had, dat demarreren, weet je wel. Hij stond bij ons in het cen trum als voorstopper. Hij was snel en ik dacht: die maakt die stap wel. Van Vito Wormgoor, aanvoerder in de voorbereiding, werd ook gezegd dat hij potentie had. Hij moest de club noodgedwongen verlaten.Wat voor impact had dat op de spelers? Het is, denk ik, even een weekje vervelend geweest voor de groep. De draad werd al vrij snel weer opgepakt. Ik heb niet gezien dat die jongens daar last van heb ben gehad. Dat is toch ook een beetje het voetbal. Als een speler in mijn tijd na een jaar werd ver kocht, en je had een goede band met hem, dan zei hij ook gewoon goeiedag en het leven ging weer door. Wat dat betreft zijn voet ballers wel heel erg egoïstisch. Moet je dat dan nu ook al bij Jong Ajax zijn? Ja, als je wat wilt bereiken. Niet egoïstisch in de zin van de bal niet afgeven, maar als voetballer moet je echt je verstand op nul zetten en ervoor gaan. Een hoop dingen moet daarvoor wijken. Hetzelfde geldt als er een speler wordt gekocht voor jouw posi tie. Dan moet je wel de menta liteit hebben om te zeggen:'hij komt niet op mijn plekkie te spe len'. En dat is egoïstisch zijn ja. Nog andere spelers die het goed hebben gedaan? Vurnon Anita. Daley Blind zit nu bij de A-selectie. Dus op zich hebben we aardig wat spelers van het tweede doorgeschoven. Mijn idee is: als iemand heel goed speelt bij Jong Ajax en hij laat dat een paar wedstrijden en op de trainingen zien, dan moet je zo'n jongen ook belonen door hem bij het eerste te laten trainen en bijvoorbeeld een keer bij een wedstrijd te halen. Daarna moet fysiek aanwezig te zijn want Jong Ajax traint op hetzelfde tijdstip als het eerste, half elf. En dat is voor mij niet weggelegd omdat ik een baan heb. Je vertelde net al dat er vorig jaar 52 spelers zijn gebruikt. Aan het begin van het seizoen start je met een vaste groep jongens. Hoe houd je die groep jongens tevreden tijdens het seizoen? Moeilijkje hebt te maken met teleurgestelde spelers, spelers die op plekken staan waar een speler van het eerste komt te spelen. De hele goede talenten blijven wel staan, maar de jon gens die dan net tussen de wal en het schip vallen, die gaan altijd een moeilijk jaar tegemoet. Is dat niet schadelijk voor het oplei dingsproces? Ik geloof dat ze hier wel zien wie echt het talent is en wie het wel en niet gaan halen.Vorig jaar heb ben we ook weer spelers ver vroegd doorgeschoven. Mitchell Donald,Toby Alderweireld, die zijn in één keer goed gaan draaien bij Jong Ajax. Die hebben toen die stap gemaakt en zitten nu gewoon bij de A-selectie. De rest die er zit zal misschien niet in Ajax I komen, maar we hopen 14 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2008 - 30 JUNI 2009

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2009 | | pagina 16