4Jong Ajax is één minuut voor twaalf adidaj Interview Dick Schoenaker Teammanager AJAX JAARVERSLAG I JULI 2008 - 30 JUNI 2009 Kampioen word je niet zomaar. Daar moet je wel wat voor doen. Bijvoorbeeld hard trainen.Voor de spelers van Jong Ajax was en is ons sportcomplex hun thuisbasis voor trainingen en wedstrijden. Daar wordt de basis gelegd voor hopelijk sportieve successen, en de overstap naar het eerste. Kampioen. Was dat vooraf ook de doelstelling? Bij Ajax I is kampioen worden altijd de doelstelling. Dat was in mijn tijd toen ik nog voetbalde ook al. Ik vind dat dat bij het eer ste hoort. De begeleiding:V.l.n.r. Pim van Dord, fysiotherapeut, Maurits Schraven, perschef de Toekomst, Fred Schijffers, materiaalman, Aron Winter, trainer coach, Adri Koster, trainer/coach, Peter Hoogland, fysiotherapeut en Dick Schoenaker, teammanager. Hoe moeilijk is het om bij Jong Ajax een elftal neer te zetten? Heel lastig. Je weet gewoon dat je het seizoen begint met vijftien, zestien spelers die vast bij Jong Ajax zitten. Dat zijn de jongens die uit de Al komen of tweede jaars Jong Ajax zijn. Maar er komt een moment dat de competitie gaat beginnen. Dan krijg je zo vijf, zes spelers van het eerste erbij en is het hele automatisme, wat je dus in de voorbereiding hebt gedaan, een beetje weg. Ik hoorde laatst zelfs dat we vorig jaar 52 spelers hebben gebruikt. Hoe belangrijk is het trainersduo Koster/Winter in dat opzicht geweest? In hoeverre is het kampi oenschap hun verdienste? Adrie Koster loopt natuurlijk alweer een jaartje of twintig mee als trainer, dus die weet heus wel wat er in de voetballerij leeft. Hij kon met iedereen goed opschie ten. En Aron heeft natuurlijk heel veel ervaring. Hij werkte de details uit en Adrie deed eigenlijk het hele verhaal eromheen. Wat is jouw rol als teammanager bij Jong Ajax? Nou, het klinkt allemaal heel zwaar hoor. Ik ben vrijwilliger. Dus ik zie mezelf dan ook gewoon als leider. Soms ook met een lange ij. Maar ik doe niet zo heel veel. Het is vaak een beetje de ontvangst leiden van clubs die hier komen, of je gaat mee naar de club waar je uit speelt. De trainers zijn dan volledig met die groep bezig.Alle dingen die om een dergelijke wedstrijd heen gebeuren, regel ik dan. Doorde weeks is er hoofdzakelijk telefo nisch contact. Ik hoef hier niet Jong Ajax zette in het seizoen 2008-2009 een zeer knappe prestatie neer door onder de trainers Adrie Koster en Aron Winter het kampioenschap in de beloftencompetitie te behalen, op zes punten afstand van aarts rivaal Feyenoord.Teammanager Dick Schoenaker (57), in het dagelijks leven werkzaam als account manager bij Meeüs, was er ook in zijn zevende jaar als vrijwilliger bij en blikt terug op een uiterst succesvol seizoen. En bij Jong Ajax ook? Ongeacht de selectie? Nou ja, Jong Ajax is natuurlijk een opleidingsgroep. Maar als je kam pioen kan worden, dan moet je het worden. Als je in de midden moot staat ga je misschien naar andere dingen kijken, maar als je bovenaan staat moet je kampi oen worden.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2009 | | pagina 15