KNVB-beker UEFA Cup In het UEFA Cup-toernooi was ons eerste team redelijk succesvol.Vooral tegen het sterk geachte Italiaanse Fiorentina liep het zowel in Florence als in Amsterdam zeer voorspoedig. Uit scoorde Kennedy de enige goal. In de ArenA schoot Leonardo ons op 26 februari naar de volgende ronde. Daarover kunnen we kort zijn. In een opzet zonder voorrondes werd Ajax eerst gekoppeld aan FC Utrecht, dat door ons met 2-0 werd ver slagen. Voor de volgende ronde lootten we tegen Volendam. Weliswaar uit, maar toch niet onoverkomelijk, zo leek het. In een bedroevende wedstrijd van Ajax-zijde waarin Marvin Zeegelaar debuteerde, werd in de verlenging met 1-0 verloren en was een prijs al niet meer haalbaar. Ajax trad aan in de derde ronde alvorens naar de groepsfase te kun nen overgaan. Het trof het Servische FK Borac uit een provincie plaatsje. Eerst werd in Servië gespeeld en daar met 1-4 gewonnen. Thuis werd het 2-0.Ajax komt daarna in een poule met Hamburger SV (van Martin Jol!), Aston Villa, Slavia Praag en MSK Zilina. Op 23 oktober werd in Birmingham op Villa Park met 2-1 verloren van Aston Villa. In een pover potje werd op 6 november het onbekende MSK Zilina slechts met 1-0 naar huis gestuurd. Op 27 november was Leonardo verantwoordelijk voor het wonder van Hamburg (0-1). En thuis op 17 december speelde Ajax zich naar de tweede plaats in de poule door tegen Slavia Praag dankzij een versierde en benutte strafschop (een gewaagd wippertje!) van Suarez in de laatste minuut alsnog gelijk te spelen (2-2) en daardoor kon de ploeg overwinteren. Tegen de negatieve teneur in de competitie in werd op 19 februari 2009 in Florence door een mooie knal van Kennedy heel droog en zuinig spelend van Fiorentina gewonnen.Thuis was het wederom Leonardo die Ajax een ronde verder schoot. In de 88e minuut slalomde de kleine Braziliaan zich langs een paar tegenstanders, caram-boleert de bal tegen een Italiaans been wat hem de kans gaf vlammend uit te halen. Het is I -1 en Ajax door naar de achtste finale. Daarin was Olympique Marseille de tegenstander. In een enerverende wedstrijd moest Ajax zich teweerstellen tegen aanhoudende aanvals golven. Alderweireld openbaarde zich als een toptalent en Enoh streed als een leeuw; heel Ajax knokte en daarom bleef de schade beperkt tot een 2-1 nederlaag. Op Ajax'109e verjaardag was de return. André Rieu luisterde de feestelijkheden op. Er was spanning en verwachting in alle gelederen. Ajax miste in Vermaelen.Van der Wiel en Gabri vaste waarden. Een zinderende wedstrijd ontrolde zich:Ajax scoort middels Enoh, helaas valt twee minuten later al een tegendoelpunt, in de tweede helft schoot Sulejmani Ajax naar een verlenging. Een penaltyreeks komt steeds dichterbij als 6 minuten voor tijd Schilder een overtreding moest maken, de vrije trap van Boudewijn Zenden niet goed werd verwerkt en de meegekomen verdediger Mears raak kon koppen. Het was over en uit. Klaas Vos In Arnhem werd een zwarte dag beleefd, in Eindhoven werd 19 april, een stralende zondag, een inktzwarte dag. De eerste twintig minuten zagen er nog goed uit, maar na het missen van een strafschop door PSV ging het helemaal mis en worden we met een 6-2 nederlaag tot op het bot vernederd.Tegen AZ werd vervolgens thuis gelijkgespeeld (l-l), maar op 3 mei tegen Sparta op het Kasteel liet ons team zich zo ontluisterend naar de slachtbank leiden (4-0) dat de poort naar voorronde Champions League werd dichtgegooid. We stonden twee punten achter op FC Twente, het zijn er vier als uitgerekend de Enschedese club voor de laatste wedstrijd van het seizoen in de ArenA aantreedt. Zonder Marco van Basten, die na het debacle in Rotterdam de conclusie had getrokken dat hij niet meer in staat was om als trainer/coach de kar te trekken en het bijltje er bij neer had gelegd.Ajax won weliswaar met I -0 en eindigde op de derde plaats. Weer was het niet gelukt een derde ster op het shirt te krijgen en moest er weer van voren af aan begonnen worden. 12 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2008 - 30 JUNI 2009

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2009 | | pagina 14