Betaald voetbal Competitie Voorafgaand aan Ajax - PSV opende Maarten Stekelenburg, samen met de tweeling Justin en Leroy Blöck, het visueel gehandicaptenplatform. Het geeft plaats aan vijfentwintig visueel gehandicapten, die met een speciaal wedstrijdverslag via een Sony-radio de wedstrijd goed kunnen volgen. Net als zoveel jaren ervoor kunnen we dit verslag beginnen met hoop en eindigen met teleurstelling.Terwijl juist nu verwacht werd dat hoop realiteit zou worden. Dat wil zeggen dat eindelijk een perspec tief op langduriger succes geopend werd, dat de weg naar de top - eerst in eigen land en daarna zo spoedig mogelijk in Europa - werd ingeslagen. Tijdens de voorbereiding barstte Hotel De Bloemenbeek in De Lutte bijkans uit haar voegen tengevolge van de dan nog omvangrijke selec tie. Op het wedstrijdformulier van de eerste oefenwedstrijden kwa men we nog de namen tegen van George Ogararu, Jurgen Collin, Donovan Slijngard, Kenneth Perez, Laurent Delorge en Albert Luque. Zij zouden tijdens die voorbereiding al snel van shirtje wisselen. Het nieuwe bestuur onder aanvoering van Uri Coronel gaf Marco van Basten als nieuw boegbeeld van de club alle ruimte om de vanzelf sprekende ambitie spijkerhard waar te maken. En dat voor meerdere jaren. Wat bij Manchester United en bij Arsenal kon, moest toch ook bij ons kunnen. En laten we eerlijk zijn: als een van de grootste Godenzonen zich in een andere hoedanigheid wil verbinden met'ons aller Ajax', het juk van het verleden en heden op zich wil nemen ter wille van een ommekeer, een glanzende toekomst van resultaten Ajax- waardig, dan kun je een dergelijk aanbod toch niet weerstaan? Al eer der benoemd door het bestuur onder leiding van John Jaakke zat het bestuur onder Coronel wel aan hem vast. Maar om aan Marco van Basten vast te zitten was toch geen schande... Voordat hij met een zogenaamd blanco vel aan de voorbereiding van een nieuw seizoen kon beginnen, had onze nieuwe trainer/coach een confrontatie metjohan Cruijff overleefd en de strijd met het'onmo gelijke ArenA-gras' overtuigend gewonnen. De vrije hand die hem gegund werd om een elftal te bouwen c.q. te kopen leidde tot het aantrekken van Ismaïl Aissati, Darko Bodul, Dario Cvitanich, Eyongh Enoh, Oleguer, Evander Sno, Miralem Sulejmani en in de winterstop Rob Wielaert. Zuur maar niet te voorkomen was in de winterstop het vertrek van Klaas Jan Huntelaar naar Real Madrid. Er werd in eerste instantie geoefend tegen amateurteams, maar alvo rens de krachten te meten met teams in Engeland, treedt ons team in Zwolle aan voor een afscheidswedstrijd van Jaap Stam.Tegen oud- Stam-genoten, zoals Ronald Waterreus, Michael Reiziger, gebroeders De Boer,Arthur Numan.Aron Winter, Wim Jonk, Dennis Bergkamp en vele anderen werd het 3-3. In Engeland werd niet verloren; op het The Amsterdam Tournement tegen zowel Arsenal als Inter wel. Helaas werd die lijn om het'echie' in de eerste de beste competitie wedstrijd - uit tegen Willem II - doorgetrokken: 2-1 verlies. De eerste thuiswedstrijd tegen Roda JC werd dankzij een 'koppig' doelpunt van Thomas Vermaelen gewonnen. De derde wedstrijd tegen Feyenoord in de Kuip verliep rommelig met een slecht spelend Ajax en een nog slechtere scheidsrechter Braamhaar. Hij onthield Ajax een zuivere strafschop en gaf Feyenoord er wel een na een schwalbe van Mols. En zo werd het vlak voor tijd nog 2-2. Lichtpunt: het debuut van Enoh. Thuis werd Vitesse (3-0) redelijk gemakkelijk opzij gezet maar vervol gens krijgt ons team onder erbarmelijke omstandigheden in Heeren veen een pak slaag van jewelste (5-2).Tegen FC Groningen werd nipt met 1-0 gewonnen en NEC met 2-0 naar Nijmegen gestuurd. Op het kunstgras van Heracles werd met 1-3 gewonnen en ook FC Twente werd in de Grolsch Veste getrakteerd op een nederlaag.Thuis tegen Sparta werd weliswaar ruim gewonnen (5-2), maar viel Huntelaar uit vanwege een ernstige blessure.Thuis tegen PSV speelde Ajax met rouwbanden om vanwege het overlijden van oud -materiaalman Sjaak Wolfs. Het'Sjakie, Sjakie, we worden kampioen' rolde met recht van de F-Side, want met 4-1 werden de Eindhovenaren opgerold en stond Ajax halverwege november samen met NAC bovenaan. Dat veran derde echter op 23 november, want in Alkmaar vond ons team z'n Waterloo tegen AZ (2-0) en speelde het een week later thuis met l-l gelijk tegen FC Utrecht.Vanaf dat moment was AZ koploper en kwam Ajax in een blijvende achtervolging. De zoon van Danny Blind, Daley, debuteerde in een overigens bescha mende vertoning in Volendam, die ternauwernood met 1-2 werd 10 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2008 - 30 JUNI 2009

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2009 | | pagina 12