Hoog bezoek op de Toekomst. Minister Plasterk van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap bracht samen met staatssecretaris Van Bijsterveldt in september een bezoek aan ons jeugdcomplex. Belangstellend informeerde de minister naar de studieresultaten en ervaringen van een aantal C-junioren. December I december: Ook dit jaar brengt Sinterklaas weer een werkbezoek aanAjax. 10 december: Voor de eerste keer bezoekt ons eerste elftal de Ronald McDonald Kin- derstad. 15 december: De jaar lijkse feestavond voor alle ouders van jeugdspelers vindt plaats in het restaurant op de Toekomst. 18 december: Het Dirk de Groot Gala voor alle trainers, begelei ders, medische staf, bestuurs leden en alle spelers van de zaterdagsenioren verloopt als vanouds: erg gezellig! 20 decem ber: 2007 wordt afgesloten met een Kerstborrel op de Toekomst. Januari 2008 4 januari: Erelid Jan Potharts viert zijn 90ste verjaardag. 12 januari: Voorafgaand aan de nieuwjaarsre ceptie speelt naast een mix van Lucky Ajax en de Technische Staf voor de eerste keer ook een team van Veteranen en perso neelsleden tegen elkaar.Tijdens de receptie wordt het eerste boek van de Ajax Bibliotheek onthuld. 18 januari: In Hotel Spaander inVolendam vindt het zeer geslaagde Jaarfeest van Lucky Ajax plaats. 31 januari: Zes B-junioren ondertekenen hun eerste contract bij Ajax. Februari /7 februari:De ledenraad ont vangt het rapport Ajax, de weg naar winst van de commissie Coronel. 19 februari: Ledenraad en bestuur bespreken in de ArenA in hoofdlijnen het rapport 'Coronel'. Er wordt gekozen voor een nieuw bestuursmodel. Het zittende bestuur geeft aan te zul len aftreden op het moment dat de nieuwe structuur van kracht wordt. Erelid Johan Cruijff bezoekt onverwachts de vergade ring en accepteert, op verzoek van de ledenraad, de opdracht het voetbaltechnische beleid vorm te gaan geven. 22 februari: Marco van Basten, John van 't Schip en Rob Witschge verbinden zich per I juli 2008 als nieuwe technische staf aan de club. 25-29 februari: Op de Toekomst vinden voor ruim 1000 voetballertjes deTalen- tendagen plaats. Maart 5 maart: Algemeen directeur Maarten Fontein vertrekt bij Ajax. 7 moortjohan Cruijff geeft zijn opdracht terug aan de ledenraad. 15 maart: Met ondermeer Gerard Joling en voor het eerst deAjax- quiz van Klaas Vos viert de club zijn 108ste verjaardag op de Toe komst. 7 maart: Henri van der Aat wordt benoemd tot alge meen directeur a.i. 24 maart: In de ArenA viert erelid Wim Schoevaart zijn 90ste verjaardag. 29 maart: De D3 wordt als eerste jeugdteam kampioen, een paar uur later gevolgd door de CI April 6 april: De C2 behaalt het kam pioenschap. 6 april: Tegen de Graafschap neemt John Heitinga afscheid van de supporters. 9 april: Op de Toekomst wordt een aantal Ajacieden in het zon netje gezet vanwege hun vijf- of twaalfeneenhalf jarig dienstver band bij de club. 13 april: Bij AZ wordt onze BI landskampioen. 17 april:Tijdens de ledenraadver gadering wordt het nieuwe bestuur (Uri Coronel, Cor van Eijden en Joop Krant) benoemd en treden de bestuursleden John Jaakke, Hennie Henrichs en Joop Saan af. I 8 april: Het nieuwe bestuur begint officieel haar werkzaamheden. 19 april: De Ajax Veteranen worden weer kampioen. 20 april: Driss El Fou- lani (El) wordt in de ArenA gehuldigd als winnaar van 'de bal hoog houden' (1698 keer). 22 april: Martin van Geel legt zijn functie neer. 23 april: De Fl behaalt het kampioenschap. 26 april: Ook de E2, Dl en A2 worden kampioen. Mei 3 mei: Bij het 5e Jany van der Veen toernooi wordt Bayer Leverkusen eindwinnaar. De C3 wordt kampioen. 17 mei: De Zaterdag I wint de KNVB-beker District West I. 18 mei: Door een jammerlijke 0-0 tegen FC Twente mist ons eerste elftal deelname aan de voorronde van de UEFA Champions League. 19 mei: Onder het nieuwe bestuur vindt op de Toekomst voor ruim 100 leden de Alge mene Ledenvergadering plaats. 24 mei: Onder grote belangstel ling neemt Cees Boot na 37 jaar zowel als speler en trainer afscheid op de Toekomst. Juni I juni: Tijdens de slotavond van de zaterdagamateurs ontvangt Dennis van der Kraan de Bobby Haarms Karakterprijs als meest waardevolle speler van het sei zoen. 5 juni: In besloten kring nemen John Jaakke, Joop Saan en Hennie Henrichs afscheid als bestuur van Ajax. 7 juni: Zowel de C2 als de D3 winnen de Super Cup. 10 juni: Op de vaan tjesavond wordt Daley Blind uit geroepen tot Talent van het Jaar en Rolf Grootenboer benoemd tot lid van Verdienste. AJAX JAARVERSLAG I JULI 2007 - 30 JUNI 2008 7

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2008 | | pagina 9