Clubleven Een overzicht van een aantal momenten binnen onze vereni ging in het seizoen 2007-2008. juli 2007 I juli: Door het nieuwe leden- beleid worden 23 Ajacieden benoemd tot lid van Ajax. 5 juli: Onder grote belangstelling begint onze selectie het seizoen met de eerste training op de Toekomst. 12 juli: Ryan Babel vertrekt naar Liverpool. 15 juli: Na slechts een jaar lidmaatschap overlijdt op 70- jarige leeftijd oud-burgemeester Schelto Patijn. Augustus I augustus: De Al (o/19) vertrekt naar Kuala Lumpur voor deel name aan de Champions Youth Cup Malaysia 2007. Het team wordt in de voorronde uitgescha keld. 4 augustus: Op het LG Amsterdam Tournament eindigt Ajax op de derde plaats. 8 augus tus: Op en rondom de Toekomst vindt weer de jaarlijkse Open Dag plaats. 12 augustus: Door een 1-0 winst op PSV wint Ajax voor de derde keer in successie de Johan Cruijff Schaal.Wesley Sneijder vertrekt toch, naar Real Madrid. 2 augustus: De DI (o/13) neemt in Japan deel aan het 8ste Shizuoka Junior Football Tournament en eindigt op de 7e plaats. 22 augustus: Erelid André Kraan viert zijn 80ste verjaardag. 26 augustus: Om kennis te maken met de nieuwkomers bij de zater dagamateurs organiseert de evenementencommissie voor de eerste keer een voetvolleytoer- nooi met als inzet: de W.F. Schoe- vaart Cup. 29 augustus: In de voor ronde van de UEFA Champions League verliest ons eerste elftal van Slavia Praag en gaat het verder in het UEFA Cup toernooi. November 2 november: Wim Jonk treedt toe tot de technische staf van de jeugdopleiding als individueel trai ner. 7 november: Voor de tweede achtereenvolgende keer gaat het project Scoren voor Gezondheid van start. 20 november: Op de Algemene Ledenvergadering wordt de nieuwe ledenraad geko zen. Nieuwe leden zijn: Harm Greving, Ruud Haarms, Rutger Koopmans en Sunny Léons. 9 oktober: Adrie Koster wordt aangesteld als interim-hoofdtrai ner. 16 oktober:Tijdens de jaar vergadering van de ledenraad wordt, samen met het bestuur, besloten een commissie in te stellen, die het bestuursmodel en het voetbaltechnische beleid van onze club van de afgelopen 10 jaar gaat evalueren. I 7 okto ber: Met 48 deelnemende teams van F-jes vindt op de Toekomst het 6e HET-toernooi plaats met Ajax als winnaar. 24 oktober:Jan van Oevelen is 40 jaar vrijwilliger bij de KNVB en ontvangt daar voor de Gouden Waarderings- speld. 26 oktober: Op de Toe komst komt voor de 62ste keer de Bordjesclub bij elkaar. 30 okto ber: Een aantal voormalige Ajax- spelers wordt lid van de Ajax Academy Club. September 13 september: Op de Toekomst vindt een introductiebijeenkomst plaats voor een groot deel van de 23 nieuwe leden. 7 september: Minister Plasterk van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap brengt, samen met staatssecretaris Van Bijsterveldt, een werkbezoek aan de Studiebegeleiding op de Toe komst. Oktober 6 oktober: Elf jubilarissen ontvan gen uit handen van bestuurslid Hennie Henrichs de versierselen die behoren bij het aantal jaren van lidmaatschap. 8 oktober: Hoofdtrainer Henk ten Cate ver trekt onverwachts naar Chelsea. 26 augustus 6 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2007 - 30 JUNI 2008

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2008 | | pagina 8