Voorwoord s Uri Coronel Voorzitter Vanzelfsprekend is het zowel voor de lezer als de schrijver leuker op een succesvol dan op een teleurstellend seizoen terug te kijken. Maar helaas was het afgelopen seizoen 2007-2008 eigenlijk op alle fronten teleurstellend. Een vrolijke terugblik kan het dus niet worden, zodat wij (u en ik) nog maar eens door de zure appel heen moeten bijten. Overigens neem ik de vrijheid toch ook wat ruimte te besteden aan een blik vooruit. Er is immers nogal wat veranderd bij onze club en ik houd nu eenmaal meer van een optimistisch, dan van een somber verhaal. Maar goed, het afgelopen seizoen. Ons boegbeeld is het eerste elftal en voor wat dat betreft bracht het afgelopen seizoen ons weinig suc cessen. Het begon nog aardig met de Johan Cruijff Schaal, maar dat beschouwen wij niet echt als een hoofdprijs. De uitschakeling in de voorronde van de UEFA Champions League en vervolgens het verlies in de eerste ronde van de UEFA Cup, trof ons als een mokerslag.Tel daarbij dan nog de vroegtijdige uitschakeling in de KNVB beker en het niet winnen van de nacompetitie, waardoor wij het komende seizoen weer niet in de UEFA Champions League mogen uitkomen, en het verhaal is wel verteld. Zoals u elders in dit verslag kunt lezen, presteerden onze overige elf tallen wisselend. Zoals gebruikelijk de nodige kampioenschappen bij de jeugd. Mooi, maar dat hoort ook zo bij onze club. Ons hoogste amateurteam wist zich te handhaven in de Hoofdklasse. Een zeer goede prestatie van een team, dat zich waarschijnlijk als enige in die klasse met recht een amateurteam mag noemen. Ik kan er niet omheen nog iets te zeggen over het rapport dat een commissie onder mijn voorzitterschap heeft geschreven, met als uit eindelijke consequentie de bestuurswisseling en wat verdere mutaties in onze organisatie. Er is al genoeg en waarschijnlijk teveel, over het rapport geschreven. Natuurlijk, het rapport was kritisch en soms hard, maar vervolgens zijn er reputaties beschadigd op een wijze die wij zeker niet bedoeld hebben. Maar goed lezen is ook een kunst, een kunst die niet alle journalisten beheersen. Wat ik op deze plaats nog maar eens wil zeggen is, dat de afgetreden bestuursleden het uiterste hebben gedaan om onze club goed te besturen, en dat wij hen daar zeer dankbaar voor moeten zijn. Feite lijk hebben zij uitvoering gegeven aan de wens van de club om als club 'de baas' te blijven. Naar uit het rapport is gebleken, was dat een verkeerd uitgangspunt, met een groot aantal organisatorische wijzigingen tot gevolg. Dat ik aan dit proces samen met Joop Krant en Cor van Eijden namens de vereniging leiding mag geven, beschouw ik als een uitdaging. Wij gaan er keihard tegenaan (samen met de andere commissarissen en alle werknemers) om van deze uitdaging een succes te maken. En als wij dan moeten investeren, gaan wij ook investeren en als wij harde of moeilijke beslissingen moeten nemen zullen wij ook niet schromen dat te doen. Maar bij alles wat wij doen beseffen wij dat Ajax niet zo maar een bedrijf is met aandeelhouders. Ajax is een instituut, een vereniging en een bedrijf ineen. Ajax is niet alleen van ons,Ajax is ook van de supporters, de sponsors en vele anderen. Ons doel is niet om geld te verdienen, ons doel is maximale focus op het veld, binnen verantwoorde, maar uitdagende kaders op financieel gebied. Daar gaan wij aan werken, samen met iedereen die onze club een warm hart toedraagt. Ik heb er een goed gevoel over, al zullen er heus nog wel teleurstellingen volgen. Als u ons daarbij kritisch - maar vooral niet cynisch - blijft volgen, stellen wij dat zeer op prijs. AJAX JAARVERSLAG I JULI 2007 - 30 JUNI 2008

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2008 | | pagina 7