Commissieverslagen Studie- en Begeleidingscommissie Het aantal spelers dat heeft deelgenomen aan de studiebegeleiding is opnieuw gestegen, nu naar I 33 spelers. De stijging komt voornamelijk vanwege het invoegen van een nieuw elftal, de C3, in de bovenbouw. De jongens zaten op 76 verschillende scholen en worden begeleid door veertien docenten. De studieresultaten over het afgelopen jaar waren opnieuw heel goed: 97,9% van de jongens is overgegaan of is geslaagd, een percentage waar de studiebegeleiding trots op kan zijn. Het consequent volharden in de studiebegeleiding tot en met de AI heeft inmiddels geresulteerd in grote deelname aan de studiebegelei ding van jongens buiten de leerplichtige leeftijd en heeft mede bijge dragen aan het voortzetten van de studie door een aantal spelers van JongAjax. Om de begeleiding van vooral onze MBO-studenten te optimaliseren heeft Ajax een samenwerkingsverband gesloten met het ROC van Amsterdam om samen het volgend jaar het Ajax College vorm te geven. Ook zullen we samen starten met een MBO-opleiding profvoetbal; een uniek experiment. De studenten aan deze opleiding zullen allen Ajax-spelers zijn uit de A t/m BI elftallen. Het overgrote deel van die studie zal plaats vinden op De Toekomst. Deze ontwikke ling zal ook leiden tot een 100 deelname aan de studiebegeleiding, want de keuze is nu of naar het Ajax College of naar een opleiding van eigen keuze. Vervoer Alle spelers van A t/m DI /D2 elftallen, die in het voortgezet onder wijs zitten, worden op de trainingsdagen van school opgehaald en na de training naar huis gebracht. Alleen op die wijze is het mogelijk om de trainingen op tijd te laten beginnen en de jongens met een minimum aan tijdverlies weer thuis te laten komen. Zoals vorig jaar al aangekondigd, zijn we dit jaar in zee gegaan met een nieuwe ver- voersfirma: WND-Services. Daardoor kon de service weer op het vertrouwde niveau gebracht worden. Gastgezinnenproject. Dit jaar waren er zes spelers in de diverse gezinnen: één Zuid Afrikaan, één Zweed, één Griek, één Belg en twee Nederlanders. De verwachting is dat dit aantal het komend jaar niet zal stijgen. Coördinatie De dagelijkse coördinatie van de bovengenoemde zaken is in handen van Jur Ronner. Die taak kan alleen geklaard worden in samenwerking met alle geledingen die werkzaam zijn op de Toekomst en de ArenA. De bereidheid tot een goede samenwerking bleek ook dit afgelopen jaar weer groot. Samenstelling Studie- en Begeleidingscommissie Jur Ronner, coördinator Dick Karremans, voorzitter JaapTielenburg Ton Tielenburg Rob Ombre Erfgoed Comité In het afgelopen seizoen heeft het Erfgoed Comité weer een aantal zaken opgepakt. De bestuurskamer op de Toekomst werd aangekleed met een galerij van kampioensschalen, die teams uitgereikt krijgen bij een landskampioenschap. In het restaurant op de Toekomst werd een fotowand ingericht met een overzicht van de kampioensteams van Ajax I sinds de invoering van het betaalde voetbal.Voorts is een voortvarende start gemaakt met het digitaliseren van het zeer omvangrijke fotoarchief van de vereniging. Samenstelling Erfgoed Comité Martin Hansen André Kraan Ed Lefeber Thijs Lindeman Wim Schoevaart Hennie Schuurman Evenementen commissie De volgende evenementen zijn onder verantwoordelijkheid van deze commissie georganiseerd: - Ouderavond voor ouders van jeugdspelers in aanwezigheid van alle trainers en leiders van de jeugd; - Sinterklaasfeest, zowel voor de kinderen van onze eerste elftal spelers in de ArenA onder leiding van Simone Freling als op de Toekomst voor de Ajax-jeugd, georganiseerd door FlorisThoolen; - Dirk de Groot Gala op de laatste trainingsavond van 2007; - Nieuwjaarsreceptie op 12 januari 2008; - Verjaardagsfeest op 15 maart, met optreden van zanger Gerard Joling en de eerste Ajax-quiz van Klaas Vos; - Vaantjesavond waar Daley Blind werd verkozen tot Talent van het Jaar; - Slotmiddag voor de amateurs met een wedstrijd tussen combinatie teams van de zaterdag I en 4 tegen de zaterdag 2 en 3 en de uitrei king van de Bobby Haarms Karakterprijs aan Dennis van der Kraan. Samenstelling Evenementen commissie Wim Bohnenn Jan Buskermolen, voorzitter Simone Freling 52 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2007 - 30 JUNI 2008

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2008 | | pagina 54