'Ajax is altijd een vrij rustige vereniging geweest9 Gesprek rond de tafel Samen zijn ze 212 jaar lid van Ajax.Wim Schoevaart (90) spant de kroon met 78 jaar, gevolgd door André Kraan (80) met 'slechts' 68 jaar en Rob Been Sr. (78) als benjamin met 66 jaar lid maatschap. Met recht en reden zijn de heren erelid, herbergen een schat aan herinneringen, ervaringen en inzicht. Omdat ze soms dagelijks, in elk geval meerwekelijks, op de Toekomst en /of de ArenA te vinden zijn, zijn ze ook min of meer de ogen en oren, zeg maar: het geweten van onze club. Dit alles rechtvaardigde juist met hen terug te blikken op het afgelopen turbulente seizoen. Jullie hebben vaker een bestuurscri sis meegemaakt, veronderstel ik? Wim Schoevaart:'Niet zo vaak, hoor. Ajax is altijd een vrij rustige vereniging geweest.' André Kraan: 'Het is twee, drie keer eerder gebeurd. Op een periode van 108 jaar is dat niks. We hebben ooit problemen ge had onder Harmsen en Melchers.' Wim Schoevaart: 'En een heel kleintje onder meneer Egeman.' Wat was in jullie ogen de voor naamste oorzaak van de crisis vorig seizoen? Rob Been Sr.: 'Er bleek een gebrek aan goede onderlinge communicatie met als gevolg: kortsluiting.' De andere heren knikken instemmend. Maar het begint toch met dat het sportief mis ging? Wim Schoevaart:'Zeker, het begint op het hoofdveld. In de tijd van het grote Ajax, toen het sportief dus heel goed ging, zei Jaap van Praag eens tegen mij: "luister jij eens jongen, ik geloof dat wij een goed bestuur heb ben." Ik zei:"luister eens meneer Van Praag, ik geloof dat we een goed eerste elftal hebben. En dan is besturen niet zo moeilijk".' Rob Been Sr.:'Het is eigenlijk heel simpel: of het nu gaat om AJAX JAARVERSLAG I JULI 2007 - 30 JUNI 2008 25

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2008 | | pagina 27