Onze opleiding is de kurk waar de vereniging op drijft Interview Cor van Eijden Bestuurslid sinds 18 april 2008 Hij voetbalde vanaf z'n elfde tot en met de A-junioren bij Ajax en is al weer 48 jaar lid, was 27 jaar aan één stuk elftalleider en werd in 1987 lid van de ledenraad. Vorig jaar werd hij daarvan voor zitter als opvolger van Jaap Eller- broek. Echter, voor een zeer korte tijd, want sinds dit voorjaar maakt hij deel uit van het nieuwe bestuur onder aanvoering van Uri Coronel. 'Een krankzinnig raar verloop.Als ze me vorig jaar gezegd zouden hebben: volgend jaar zit je in het bestuur, had ik ze voor gek ver klaard. Trouwens, ik zag mezelf ook niet zo gauw als voorzitter van de ledenraad.Toen Jaap Eller- broek me vroeg heb ik gezegd: je verrast me, ik denk er over na. Dat heb ik gedaan en heb toen gezegd: ik wil het doen, maar alleen als er de volle steun is van de overige leden. Die was er, en zodoende heb ik de functie aan vaard.' Maar door de omstandigheden werd het wel direct een hectische periode? Misschien wel een van de meest bizarre seizoenen? In zekere zin wel, vergelijkbaar met het laatste jaar van Ton Harmsen.Toen hadden we de commissie Gianotten. Daaruit ontstond het bestuurVan Praag, Coronel,Van Os. Altijd zijn er pieken en dalen.Wel bizar dus, maar niet nieuw. Bizar ook omdat, als we ons wel geplaatst hadden voor de Champions Lea gue, wat er echt in zat, er ner gens een haan naar iets gekraaid zou hebben.Verlies en succes lig gen heel dicht bij elkaar. Wat was volgens jou het grote manco, waardoor het uiteindelijk misschien toch wel mis moest gaan? Het grote manco was dat er geen cohesie bestond tussen de tech nisch directeur en de trainer/ coach. Het gebrek aan vertrou wen in elkaar was desastreus. Verkeerde aankopen, niet op één lijn, noem maar op, dat pakt op een gegeven moment verkeerd uit. Behalve de late verkoop van Wesley Sneijder was de beenbreuk van Edgar Davids ook behoorlijk funest, niet? De verkoop van Wesley zeker, omdat er geen tijd was voor het aantrekken van een adequaat alternatief. Of de beenbreuk van Davids zo cruciaal was? Hij was een bepalende speler, zeker in mentaal opzicht. Gevoegd bij het vertrek van Sneijder en het latere stoppen van Jaap Stam, plus nog een aantal blessures achterin: we hadden alle pech van de wereld; de wet van Murphy liet zich volop gelden. Dan is een AJAX JAARVERSLAG I JULI 2007 - 30 JUNI 2008 23

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2008 | | pagina 25