Jaarverslag Ledenraad In de ledenraad werd tijdens de algemene jaarvergadering een aantal nieuwe leden geko zen. De aftredende leden Hans Bijvank, Uri Coronel en Jerry Kisoor stelden zich niet herkiesbaar en Bas Aertsen stelde zijn zetel beschikbaar. De volgende leden werden gekozen door de vergadering: Harm Greving, Ruud Haarms, Rutger Koopmans en Sunny Léons. Zoals gebruikelijk zal het bestuur de aftredende leden nog op een passende wijze bedanken voor hun werk in de ledenraad. De voorzitter van de ledenraad, Jaap Ellerbroek, gaf de voorzittershamer over aan Cor van Eijden, die in december 2007 deze taak op zich nam. De ledenraad kende een hectisch jaar met o.a. het benoemen, samen met het bestuur, van een commissie die de opdracht kreeg het bestuursmodel en het technische beleid van de laatste 10 jaar te evalueren. De commissie bestond uit de heren Roger van Boxtel, Reinier van Dantzig, Daniel Dekker,Theo van Duivenbode.Joop Krant, Stanley Menzo en Arend de Roever, onder voorzitterschap van erelid Uri Coronel. Op 17 februari 2008 kwam het rapport uit met de titel: AJAX, de weg naar winst. De ledenraad ging op 19 februari in vergadering om het rapport inhoudelijk te bespreken, mede omdat er ook een hoofdstuk was over het functioneren van de ledenraad. Deze vergadering leidde ertoe, dat de leden van het bestuur hun zetels ter beschikking stelden, overigens met vermelding dat ze zich konden vinden in de aanbevelingen van de commissie Coronel, maar dat dit nieuwe beleid met een ander bestuur vorm gegeven moet worden. De ledenraad besloot dat het bestuur met al zijn verant woordelijkheden in functie bleef totdat er een nieuw bestuur gevon den was, met als deadline 15 mei 2008: het einde van de competitie. Dit betekende dat het bestuur de ruimte kreeg om, in samenwerking met de directie, de noodzakelijke besluiten te nemen om de conti nuïteit te waarborgen, waaronder het benoemen van een nieuwe technische leiding. In de vergadering van 19 februari kwam op enig moment ons erelid Johan Cruijff bij de vergadering en gaf zijn mening over het te voeren technisch beleid. Op de vraag van de ledenraad of hij het initiatief zou willen nemen om zijn ideeën in de praktijk te brengen, ant woordde hij bevestigend. Uiteraard moesten hier wel afspraken over worden gemaakt met het bestuur en de net aangestelde technische man Marco van Basten.Twee weken later bleek dat de visie van Johan Cruijff en die van Marco van Basten niet geheel overeenstemden, vooral op het gebied van de snelheid waarmee Johan Cruijff de veranderingen wilde doorvoeren. Johan Cruijff heeft vervolgens bij de voorzitter van de ledenraad zijn opdracht om het voortouw te nemen weer ingeleverd. De ledenraad heeft de taak een nieuw bestuur aan te stellen. Uit de ledenraad werd een commissie samengesteld, die voorstellen moest doen aangaande kandidaten voor een nieuw bestuur. De commissie, bestaande uit de heren Jaap Ellerbroek, Ernst Ligthart, Mark Stuut en Cor van Eijden, kwam na diverse gesprekken met mogelijke kandida ten, tot de kandidatuur van drie nieuwe verenigingsbestuursleden, die automatisch lid worden van de Raad van Commissarissen (RvC) van de AFC Ajax N.V. De kandidaten werden in de ledenraadsvergadering van 17 april 2008 voorgesteld en benoemd tot het nieuwe bestuur van deAFC Ajax. Het nieuwe bestuur bestaat vanaf dat moment uit de heren Uri Coronel (voorzitter), Joop Krant (lid) en Cor van Eijden (lid).Tijdens de buitengewone aandeelhoudersvergadering werden de heren formeel benoemd in de RvC van de AFC Ajax. De ledenraad werd op deze vergadering vertegenwoordigd door de heer Ron Oudendijk. In de vergadering van 17 april heeft de ledenraad het rapport Coro nel inhoudelijk besproken en de aanbevelingen uit het rapport over genomen. Namens de ledenraad Cor van Eijden 22 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2007 - 30 JUNI 2008

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2008 | | pagina 24