'In de opleiding is het essentieel naar het individu te kijken9 Interview Jan Olde Riekerink Hoofd Jeugdopleiding Een jaar verder, een jaar wijzer? Ik heb veel gedaan om de situatie en de mensen te leren kennen. Daar ben ik tevreden over. Het gaat er nu om die kennis om te zetten in het verhogen van het trainers- en wedstrijdniveau. Een van de problemen van deze functie is dat je in principe twee banen hebt. Enerzijds een kan toorbaan, dat wil zeggen: de organisatie gesmeerd houden, representatieve taken namens Ajax en anderzijds een veldbaan, waarin je bezig bent met het Een jaar geleden keerde Jan Olde Riekerink terug op het oude nest. Onder Co Adriaanse was hij er jeugdtrainer, van de D-tjes, B-tjes en de A-junioren. Ook was Olde Riekerink trainer van Jong Ajax, met kampioenschappen en een succesvolle opmars in het bekertoernooi en was hij assis tent-trainer, samen met Bob Haarms, van Jan Wouters.Vorig jaar werd hij door Martin van Geel teruggehaald als hoofd jeugdopleiding. coachen van de coaches, hen hel pen beter te worden door een actieve rol te spelen in het veld werk. Als je alle behang er vanaf trekt gaat het toch om het laat ste. Conclusie na een jaar is, dat ik de organisatie ken, maar te weinig op het'veld' heb gedaan. Daar wil ik het komende jaar meer accent op leggen. Is er iets wat onder jouw leiding geïntroduceerd is? Een half jaar geleden hebben we een videosysteem ingevoerd. Op zeer geavanceerde wijze kunnen we wedstrijden, wedstrijdsitua ties en individuele prestaties van spelers vastleggen ter analyse van ontwikkelingen en stimulans tot verbeteringen.We gebruiken het nu nog voor de trainers, maar in de toekomst moet elke speler via internet er persoonlijk profijt van kunnen hebben, omdat hij in de spiegel van zijn eigen kunnen kan kijken, als basis om zich zelf te helpen ontwikkelen en te verbe teren. Het helpt ook te leren zien dat het er in het voetbal om gaat, dat zowel de speler als ook de bal moet bewegen. En het helpt om het voetbal terug te brengen tot een aantal basishan delingen. Had dat wat er gebeurde met en rond het eerste elftal en de crisis in de organisatie invloed op jouw func tioneren; werkte het door? In wezen had het geen invloed. Natuurlijk is het vervelend dat je in een organisatie zit waar zoveel gebeurt om het voetbal heen. Het gaat niet goed, daar wordt in alle geledingen over gesproken, ook door mij en rondom mij. En dat is vervelend, maar puur inhoudelijk had het geen invloed 19 W mBHB AJAX JAARVERSLAG I JULI 2007 - 30 JUNI 2008

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2008 | | pagina 21