Zaterdag 2 Zaterdag 3 Veteranen Met vijf nieuwe spelers, maar met als altijd Dolf van Zoest als team manager en voor het laatst Cees Boot als trainer/coach, begon dit team welgemoed aan een nieuw seizoen. Het begin van de competitie is veelbelovend. Begin oktober staat het elftal ongeslagen op de eerste plaats. Helaas volgde hierop een slechte periode van vijf wedstrijden, waarin liefst twintig tegendoelpunten werden geïncasseerd en de ploeg vijfde stond. Er wordt nog meer verloren, het kampioenschap wordt een utopie en AFC knikkert het team ook nog uit de beker. Na de winterstop wordt er gelukkig weer eens een paar keer gewon nen. Maar een vijfde plaats blijft het tot het einde. Het betekende het laatste resultaat onder Cees Boot, die om gezondheidsredenen een punt achter z'n trainersloopbaan moest zetten en daarvoor terecht beloond werd met een spetterende feestdag op zaterdag 24 mei. Dit elftal kende liefst negen nieuwe spelers met wie men onder leiding van Marco Ruitenbeek opnieuw kampioen trachtte te worden. Samen met Edwin Oostenbrink zorgt de opvolger van Maikel Schats voor schwung en vooruitgang. In de aanvang werd dat zichtbaar in de stand: een plaats bij de top 3. Ondanks de vele blessures en andere beslom meringen waardoor spelers verstek moeten laten gaan, staat het team voor de winterstop op de tweede plaats. In de winterstop is er een trip naar het Schotse Dunfermline.de club waar Marco Ruitenbeek jaren in de goal stond. Het team bekijkt een wedstrijd en speelt er één, tegen de Legends of Dunfermline en ten behoeve van zieke kinderen. Ondanks veel inzet en de hulp van Tante Loes kon, mede door blessu res en droeve omstandigheden, de verwachting van een titel niet ver wezenlijkt worden.Vermeldenswaardig is verder dat op 26 april Alex Liefhebber (what's in a name?) zijn 100ste wedstrijd heeft gespeeld. Met Jan Buskermolen aan het trainersroer en één nieuwe speler werd afgetrapt. Het wordt een gewoonte: ook dit jaar startte dit elftal later. En na een 9-0 overwinning in de eerste wedstrijd moest de tweede geannuleerd worden, omdat de tegenpartij niet genoeg spelers had! Bij het ingaan van de winterstop staat het team fier aan kop. Alleen van Sporting Maroc werd tot dan toe verloren. Spits Paul Burgers heeft er al dertien gescoord. Enfin, U raadt het al: het team was vanaf het begin hard op weg om wederom de kampioensschaal in de kast te krijgen. Drie wedstrijden voor het eind van de competitie geschiedt dat tegen Kismet 82. In de laatste competitiewedstrijd tegen HBC wordt een andere doelstelling gehaald: de honderdste goal wordt gescoord. 18 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2007 - 30 JUNI 2008

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2008 | | pagina 20