Jeugdvoetbal Kampioenen Van groot belang was de aanstelling van Jan Olde Riekerink als hoofd jeugdopleiding, waarmee de vroegere jeugdtrainer en assistent van Jan Wouters terugkeerde op het oude nest. Na Siem de Jong het jaar ervoor, werd Daley Blind uitgeroepen tot Talent van het Jaar. Deze, inderdaad zoon van heeft daarna de overstap gemaakt van de Al naar JongAjax. Op 17 september bracht minister Plasterk van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap met staatssecretaris Van Bijsterveldt een werkbezoek aan de studiebegeleiding op de Toekomst.Tijdens het bezoek beant woordden onder andere jeugdspelers van de C2 de vragen van de minister, die overigens al jaren Ajax-fan is. Ofschoon een kampioenschap in de opleiding niet als hoogste prio riteit geldt, kan het toch een fraaie toef op de taart zijn voor de spelers en hun ouders voor wie het altijd een fantastische ervaring is. Dit seizoen werden negen jeugdteams kampioen. De A2 van Gery Vink kende ook de doorbraak van spelers tot inter national, niet alleen van Oranje, maar ook voor Canada,Turkije en Zweden. De BI van Robin Pronk behaalde ook het Europese kampioenschap van onder 17. De Cl vanWim Kwakman werd kampioen van Nederland met een vriendenploeg vol individuele kwaliteiten. De C2 van Bryan Roy won als hecht team eveneens de Supercup. De C3 van Arnold Mühren beleefde het hoogtepunt in de met 2-5 gewonnen uitwedstrijd tegen Feyenoord. De Dl van Frank de Boer eindigde met één punt net voor AZ. De D3 van Eddie van Schaik behaalde in een zinderende wedstrijd tegen Elinkwijk ook de Supercup. De E2 van Casimir Westerveld koestert naast het kampioenschap ook een gewonnen toernooi in Portugal. De FI van Dennis de Haan kende ondanks nieuwe spelertjes een eenheid van kwaliteit en discipline en werd zo kampioen. AJAX JAARVERSLAG I JULI 2007 - 30 JUNI 2008 15

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2008 | | pagina 17