AJAX JAARVERSLAG I JULI 2007 - 30 JUNI 2008 konden we herstelwerkzaamhe den verrichten door Perez als creatieve middenvelder te halen en Lindgren en Silva van Gronin gen te kunnen losweken. Davids enVermaelen waren ook weer hersteld. Dus hadden we een veel beter elftal. De inhaalrace was goed, maar niet goed genoeg voor het kampioenschap, helaas. Maar ondanks de waslijst aan afwezigen, waren er toch wedstrij den die onnodig beschamend van niveau waren, zoals Excelsior uit. Oh zeker, dat geldt ook voor VVV-uit. En toch blijf ik zeggen dat het met die disbalans te maken had en met gebrek aan kwaliteit. En kwaliteit is in dit verband een breed begrip. Dat betreft niet alleen het technisch vlak, maar geldt ook tactisch en mentaal. Een droeve constatering omdat je dat niet verwacht tegen ploegen, die het jaar daarvoor gedegradeerd waren of daarvoor in aanmerking kwamen. Nu moest je in de uitwedstrijd tegen Feyenoord ook nog een akkefietje oplossen: de ruzie tussen Suarez en Luque. Het begon op het veld en esca leerde in de rust dusdanig, dat ik het niet kon laten lopen. Je bent bezig een wedstrijd te winnen. De betreffende spelers waren te veel met zich zelf bezig.Team- belang staat altijd voorop, en dus moest er ingegrepen worden. Daarna heeft Luque nauwelijks meer gespeeld, ook nog een vorm van straf? Dat had totaal niets met dat inci dent te maken.Want dan had ik ook Suarez buiten de ploeg moe ten laten.We hebben altijd geke ken wat het beste is voor het elf tal. Daar handel je naar. Davids is er ook wel eens naast komen te staan of Perez, omdat we vonden dat Siem de Jong beter op die plek tot zijn recht kwam. Maar af en toe is nog wat anders bijna nooit. Wat is het probleem met een speler van wie iedereen zegt dat hij heel begaafd is? Dat heeft alles te maken met de balans in je elftal. Je kunt moeilijk te veel van hetzelfde type speler opstellen. En op de positie waar hij het best tot z'n recht komt hadden en hebben we in mijn ogen een betere, namelijk Suarez. En op die positie hadden we ook nog Leonardo. En eventueel ook nog Rommedahl en Kennedy. Dus zodoende viel Luque buiten de boot. Is er In het verloop van de competi tie één wedstrijd cruciaal geweest, zoals wellicht PSV-uit? We hebben het in december laten liggen.Toen hebben we zoveel punten verloren, vooral bij de al gememoreerde wedstrijden tegen Excelsior enVW. In de uit wedstrijd tegen Twente speelde de scheidsrechter een cruciale rol, waarin Suarez een geheide penalty werd onthouden. Echter, ook in die wedstrijd verspeel je het kampioenschap niet. Dat doe je over vierendertig wedstrijden. Maar waren we tegen PSV-uit toch niet veel te voorzichtig? Nee hoor, we hebben goed aan vallend gespeeld en kregen kan sen genoeg.We hebben ze alleen niet benut. Over scheidsrechters gesproken, in de play off wedstrijd uit bij FC Twente speelde hij weer een opmerkelijke rol, toch? Dat kun je wel zeggen. Een handsbal die ons geen penalty opleverde, terwijl zij voor een zelfde geval wel een strafschop kregen. Ik bedoel: speel je daar I -1dan is thuis 0-0 genoeg. Neemt niet weg dat we het uit eindelijk zelf niet gered hebben. Ik ben overigens wel blij dat de play offs zijn afgeschaft en dat gewoon de nummer twee over vierendertig wedstrijden in het vervolg recht heeft op voor ronde UEFA Champions League. En hoe kijk je uiteindelijk op dit interimjaar terug? Ik heb er totaal geen spijt van en het met buitengewoon veel ple zier gedaan. Vlak voor een tweetal belangrijke wedstrijden werd er met je 'geflirt': PSV om assistent te worden en later FC Twente om Rutten op te volgen. Hoe zat dat? Die belangstelling was concreet, maar ik heb altijd de belangen van Ajax voor ogen gehad en daarom de twee clubs direct door verwezen naar Martin van Geel. Ik had een doorlopend contract bij Ajax en het naar mijn zin. Ajax wilde graag dat ik bleef en daarmee was de kous snel af.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2008 | | pagina 16