'We hebben het in december laten liggen' Zo begin je welgemoed aan de functie van trainer van Jong Ajax en zo sta je voor de selectie van het vlaggenschip. Het overkwam Adrie Koster, door Martin van Geel als technisch directeur bewust als ervaren trainer aange trokken om de jongens, die te groot geworden zijn voor de AI maar nog te klein voor Ajax I, dusdanig te begeleiden, dat ze wel de stap naar de ware profes sionals kunnen maken. Het was voor jou wellicht ook een complete verrassing om tot het hoofdtrainerschap te worden geroepen1 Zeker. Je tekent voor twee jaar om met de Beloften aan de slag te gaan. Maar toen duidelijk werd dat er concreet belangstelling bestond van de kant van Chelsea voor Henk ten Cate, heeft Mar tin van Geel me direct al gepolst om de boel over te nemen, mocht het zover komen. Omdat ik het een enorme uitdaging vond hoefde ik daar niet te lang over na te denken en heb 'ja' gezegd. Als Ajax je vraagt, zeg je niet gauw nee. Kende je de groep al enigszins Omdat we zelf met de Beloften later begonnen, had ik in de voor bereiding met Ten Cate meege lopen. Juist ook om met de jon gens kennis te maken, die bij niet- spelen voor het eerste, mogelij kerwijs met het beloftenteam mee konden gaan doen. En ik was het elftal tijdens de zondagen blij ven volgen. Daardoor wist ik hoe de groep er voor stond. Hoe was trouwens het eerste con tact voor de groep als hoofdcoach Het was heel rustig, want de meesten waren weg vanwege interlandverplichtingen. Ik stond voor een klein groepje.Toen iedereen weer bij elkaar was heb ik een inleidend praatje gehouden en heb uitgelegd dat ze het de rest van het seizoen met mij moesten doen. Adrie Koster (links) en Hennie Spijkerman bij Ajax - NEC. Maar hadden de assistenten van Ten Cate wellicht ook niet graag zelf de vacature opgevuld? Ja, maar daarom ga je goed met elkaar in gesprek en neem je de situatie met elkaar goed door. Dat verliep tot ieders tevreden heid en we zijn als team aan de slag gegaan. Het hele seizoen was de samenwerking goed. Waarbij van een Koster-effect geen sprake was, want thuis tegen NEC werd het bloedeloos 0-0. Dat herinner ik mij ook nog zeer goed. Het was geen geweldige start. In de uitvoering van hoe ik graag wilde spelen, klopte het van geen kant. Maar daarna is het wel goed opgepakt.Alleen gaan deweg werd duidelijk dat het elf tal behoorlijk in disbalans was. Daar kwam bij dat Jaap Stam opeens stopte,Thomas Vermae- len was geblesseerd, Van de Wiel raakte geblesseerd in de wed strijd tegen Feyenoord en Davids was er ook die hele eerste sei zoenshelft nog niet bij. Dat heeft ons genekt. Pas in de winterstop AJAX JAARVERSLAG I JULI 2007 - 30 JUNI 2008 13

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2008 | | pagina 15