Betaald voetbal Europees voetbal Competitie Al tijdens de voorbereiding is er veel onrust. Kenneth Perez vertrekt, Sneijder blijft maar uiteindelijk toch weer niet. De lokroep van Real Madrid was onweerstaanbaar. Babel vertrekt naar Liverpool, De Mul naar Sevilla. Kennedy komt, evenals zogenaamde breedte-aankopen als Colin, Delorge, Rommedahl en Urzaiz. Ex-international Luque wordt losgeweekt van Newcastle United. Een enorme domper is de been breuk die Edgar Davids oploopt tijdens de door supportersellende gestaakte wedstrijd tegen Go Ahead Eagles. Begin augustus wordt op het LG Amsterdam Tournament gewonnen van Atlético Madrid, maar verloren van Arsenal. Een week later wordt de Johan Cruijff Schaal tegen PSV gewonnen dankzij een wreefschot van Gabri in een verder weinig opwindende wedstrijd. Uiteindelijk het enige zilver dat dit sei zoen in de prijzenkast kon worden bijgezet. De voorronde Champions League verloopt dramatisch. Beide wed strijden tegen Slavia Praag gingen smadelijk verloren. Om zich vervol gens voor het UEFA Cup toernooi te plaatsen moet in twee wedstrij den worden afgerekend met de regerende kampioen van Kroatië, Dinamo Zagreb. In de uitwedstrijd van 20 september verschaft Ajax zich dankzij de enige treffer van Rommedahl een voortreffelijk uit gangspunt. Met lede ogen echter moeten de toeschouwers - seizoen kaarthouders hebben vrije toegang als geste na de uitschakeling voor de Champions League - constateren dat ons team niet in staat is dit voordeel te verzilveren. Na verlenging staat er 2-3 op het scorebord en is het seizoen Europees gezien al naar de knoppen. Dan alle hens aan dek om eindelijk weer eens de titel binnen te halen. De competitie wordt in elk geval voortvarend begonnen. De Graaf schap wordt in eigen huis met 1-8 van de mat geveegd, met vier tref fers van hun eigen 'zoon' Klaas Jan Huntelaar.Thuis wordt Heeren veen met 4-1 teruggewezen, waarbij Suarez met twee meesterlijke doelpunten zich dan al tot publiekslieveling voetbalt. (4-1).Tegen Gro ningen wordt thuis op 2 september al de eerste deuk opgelopen.Tot de 83e minuut staan de noorderlingen nog met 1-2 voor, als dan ein delijk Klaas Jan Huntelaar ons toch nog een punt bezorgt. Heracles- uit levert een magere 0-1 zege op, met een fabelachtige Stekelenburg AJAX JAARVERSLAG I JULI 2007 - 30 JUNI 2008 9

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2008 | | pagina 11