Betaald voetbal Voorbereiding Competitie Een vrijwel geheel nieuwe technische staf met Henk ten Cate als hoofdcoach, z'n assistenten Alfons Groenendijk en Hennie Spijkerman en herstel- en conditietrainer Laurens Ebben (alleen keeperstrainer Fred Grim is gebleven) weet zich op de selectiefoto omringd door een selectie met opvallende aanwinsten: Kenneth Perez, losgeweekt vanAZ, Gabri en Roger uit de Barcelona-school, George Ogararu uit Roemenië en last but not least Jaap Stam. Na de winterstop voegden nog niemand minder dan Leonardo en Edgar Davids zich bij de groep. Maandag 3 juli wordt afgetrapt voor een voorbereiding die uiteindelijk moet leiden tot de landstitel en het bereiken van de UEFA Cham pions League. Na een week training in Amsterdam wordt traditiege trouw vertrokken naar De Lutte. Gebruikelijk worden de eerste oefenwedstrijden tegen amateurclubs gespeeld. Een bijzondere wed strijd vindt plaats op 22 juli. In het gloednieuwe Emirates Stadion van Arsenal neemt Dennis Bergkamp afscheid in een wedstrijd waar in de eerste helft de huidige selecties vanAjax en Arsenal tegen elkaar spe len en in de tweede helft The Legends van beide teams in het veld komen, onder wie Marco van Basten en Johan Cruijff. Tegen Borussia Dortmund wordt met 2-1 verloren, terwijl op het LG Amsterdam Tournament met l-l gelijkgespeeld wordt tegen Internazionale en met 1-0 wordt verloren van Manchester United. Net als vorig jaar wordt ook nu de Johan Cruijff Schaal binnengehaald. Met bij vlagen uitstekend spel wordt PSV met 3-1 opzij gezet. Tot de thuiswedstrijd op 12 november tegen PSV kent de competitie een prima verloop. Op onnodig verlies bij Roda JC (2-0) na, wordt er gewonnen, met als hoogtepunten de overwinning op FC Utrecht in een vijandig Galgenwaard (2-3) en de glanzende zege op Feyenoord in De Kuip (0-4). Ook in Heerenveen wordt na jaren een negatieve trend doorbroken met een overwinning (0-2).Tegen de Eindhove- naren wordt helaas ongelukkig verloren (0-1) waardoor PSV de kop positie van ons overneemt.Vanaf dat moment geraakt voor een lange tijd de landstitel uit het zicht.Wellicht mede veroorzaakt door de affaires Perez (belediging grensrechter) en Sneijder (belediging scheidsrechter). Er wordt tot de winterstop zeer wisselvallig gespeeld, met als dieptepunten de uitwedstrijden tegen Sparta (3-0) en Vitesse (4-2, na een 0-2 voorsprong). PSV is elf punten uitgelopen als de competitie hervat wordt met een thuisoverwinning op FC Utrecht. In het nieuwe Euroborg stadion kent de wedstrijd tegen FC Groningen twee gezichten: in de eerste helft laat Ajax zich als een timide kind wegspelen (2-0), maar na de rust laat Ajax eindelijk zijn tanden zien en buigt het team de achterstand om in een spectaculaire 2-3 overwinning. Een opmerkelijke wedstrijd is ook die tegen AZ uit. Omdat scheidsrechter Wegereef na een charge op Stekelenburg laat doorspelen kan AZ gemakkelijk langs de gebles seerde keeper gelijk maken. In maart worden achter elkaar fantastische uitoverwinningen geboekt: tegen FC Twente met 1-4 en op onze 107de verjaardag tegen PSV zelfs met I -5. De landstitel komt weer in beeld. Op 8 april ligt hij zelfs voor het grijpen.Winst met twee doelpunten verschil bij en tegen AJAX JAARVERSLAG I JULI 2006 - 30 JUNI 2007 7

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2007 | | pagina 9