26 februari Februari Q Met ruim 1000 aan meldingen gaan op de Toekomst deTalentendagen 2007 van start. Maart 10 maart: De D2 (o/l3) is in dit seizoen ons eerste jeugdelftal dat kampioen wordt. 17 maart: Op de Toekomst viert Ajax, met stergastjan Smit, haar 107de ver jaardag. Het cadeau komt een dag later als ons eerste elftal met 1-5 in Eindhoven bij PSV wint. April 18 april: John Jaakke overhandigt aan Johan Cruijff het shirt met rugnummer 14, dat eeuwig aan hem verbonden zal blijven. 22 april: Ryan Babel en Wesley Sneijder worden uitgeroepen tot respectievelijkTalent en Speler van het Jaar. 25 april: Erelid Johan Cruijff viert zijn 60ste verjaardag. In de media gaat zijn verjaardag niet onopgemerkt voorbij. 29 april: In een bizarre ontkno ping komt onze ploeg één goal te kort voor het kampioenschap. Mei 5 mei: Bayer Leverkusen wint het Jany van der Veen toernooi. Ajax wordt vierde. 6 mei: Ajax verovert in de finale de KNVB e en irme ciële bekerwedstrijd spelen de BI en de B2 tegen elkaar met de BI als winnaar van deze broeder strijd (2-1). 13 december: Oud speler en international Cor van der Hart overlijdt op 78 jarige leeftijd. 16 december: Op de Toe komst vindt de Ouderavond plaats, de traditionele feestavond voor ouders van jeugdspelers en de begeleiding. 18 december: Door een stroomstoring vindt de laatste vergadering van de ledenraad grotendeels in het duister plaats. 19 december: Met het traditionele 'Dirk de Groot Gala' wordt 2006 voor de zater dagamateurs afgesloten. Januari 2007 7 januari: Op de Toekomst spelen dit keer wat door elkaar gehus selde teams van Lucky Ajax en de Technische Staf hun traditionele nieuwjaarswedstrijd. Lucky Ajax wint met 4-3.Voorzitter John Jaakke houdt zijn traditionele nieuwjaarstoespraak waarin hij op eigen wijze zijn licht laat schij nen over tal van zaken binnen en buiten de club.Ter waardering voor hun vele werk als vrijwilli gers ontvangen Ad en Els Berg kamp van de voorzitter 'het kistje van het bestuur'. 8 januari: Bestuur, directie, technische staf en spelers verblijven tot 16 janu ari in Zuid Afrika. Bestuur en directie voor een aantal activitei ten in het kader van de 'Missie Kaapstad', de technische staf en spelers voor een trainingskamp. 18 januari: Vanwege heftige stor men moet ons sportpark de Toe komst voor de eerste keer haar poorten sluiten 19 januari: In Noordwijk houdt Lucky Ajax haar Nieuwjaarsfeest. beker op AZ. 7 mei: Ter ere daar van vindt op het Museumplein de huldiging plaatst. 12 mei: Na de thuiswedstrijd tegen Spakenburg nemen trainer Bob de Klerk en elftalleider Ruud Haarms afscheid van de Zaterdag 1.24 mei: Als vrijwilliger sinds 1971 bij de KNVB, eerst als scheidsrechter maar ook 26 jaar als consul en 25 jaar als lid van de tuchtcom- missie van de KNVB West I, wordt FlorisThoolen door de KNVB benoemd tot lid van ver dienste. 27 mei: Tegen AZ stelt Ajax zich veilig voor deelname aan de voorronde van de UEFA Champions League door thuis met 3-0 te winnen. Juni 3 juni: Op de slotavond van de zaterdagamateurs wordt Paul Michielsen uitgeroepen tot 'Meest Waardevolle Speler' van het sei zoen. Hij ontvangt daarvoor de Bob Haarms Karakter Prijs uitge reikt door de maestro zelf. De kampioenen: de Zaterdag 2 en de Veteranen worden in het zonnetje gezet. 5 juni: Op de Vaantjesavond worden alle kampioenselftallen gehuldigd. De Ajax Academy Club verwelkomt haar eerste leden, zijnde spelers die de opleiding hebben doorlopen, vervolgens de club gaan verlaten of overstappen naar het seniorenvoetbal. Jeugd speler Siem de Jong wordt uitge roepen tot Speler van het Jaar en ontvangt de Sjaak Swart Award, uitgereikt door Mister Ajax zelf. John van den Brom en Fred Grim nemen als hoofd jeugdopleiding respectievelijk keeperstrainer afscheid. 30 juni: Ton Pronk, Her man Borman, Cas Harms en Dick de Groot gaan met pensioen. AJAX JAARVERSLAG I JULI 2006 - 30 JUNI 2007 5

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2007 | | pagina 7