Voorwoord Eerlijkheidshalve moet ik bekennen, dat ik op het moment dat ik dit voorwoord moest schrijven niet veel inspiratie had. Ik ben misschien een slechte verliezer en ik kan er niets aan doen maar dat ene doel punt waarop wij het kampioenschap hebben gemist zit mij nog steeds dwars. Ik wil het vorig seizoen daarom graag afsluiten, en dit voor woord is dan ook misschien een beetje therapeutisch. Het jaar waarin de club ook vele prachtige momenten heeft gekend mag niet alleen het jaar van het gemiste kampioenschap genoemd worden. De inspi ratie kwam weer naar boven toen Dick de Groot,Ton Pronk, Cas Harms en Herman Borman bij mij thuis aten om nog één keer stil te staan bij hun pensionering. Het was een warme avond met ook emo tie, waaruit maar weer eens een grote betrokkenheid bij onze club bleek. Die club zit diep, heel diep. Daarom sta ik hier stil bij een paar momenten die ervoor moeten zorgen dat onze club vitaal blijft. Als gevolg van nieuw beleid mochten wij 24 nieuwe leden verwelkomen. Mensen die al jaren direct bij onze club betrokken zijn maar ook mensen die ons meer op afstand heb ben gevolgd. Mensen die, in welke zin dan ook, belangrijk zijn voor de toekomst van onze club.Voor het eerst werden twee vrouwen lid. Een hele goede zaak want er zijn talloze vrouwen groot fan van Ajax. De verkiezing voor de ledenraad was dit jaar levendiger dan in vele jaren daarvoor.Velen hadden zich kandidaat gesteld, drie werden geroepen. Ook werd het idee gerealiseerd om oud-spelers bij Ajax betrokken te houden. De Ajax Academy Club is opgericht voor spe lers die tenminste zes jaar de jeugdopleiding hebben doorlopen. Graag willen wij die spelers volgen in wat zij doen en te zijner tijd misschien vragen of zij weer terug willen komen om iets voor Ajax te betekenen. Rijk is de club die zo'n schat aan mensen en kennis bezit. Daar moeten en willen we iets mee doen. Niet iedereen kent die rijkdom. Daar word je nog eens mee gecon fronteerd als je de armoede van anderen ziet. Jongetjes in de Zuid- Afrikaanse Townships, die zelf geen voetbalschoenen hebben. Op geleende schoenen, drie maten te groot en met veel gaten speelden ze in de clinic met onze spelers. Stralende gezichten en ogen. Ook daarom willen wij nog een keer energie steken in onze samenwerking met Ajax Capetown en het was zo goed daar in januari te zijn. Onwetenden, maar zelfs mensen die beter zouden moeten weten, zeggen dat er weinig spelers uit onze opleiding komen. Lariekoek! Natuurlijk zal het niet elk jaar zo zijn dat er een nieuwe Wesley Sneij- der debuteert. Maar nog steeds is de Toekomst een van de beste opleidingsinstituten op sportgebied. Om dat tenminste zo te houden zullen we wel aan de bak moeten. De concurrentie zit niet stil en wij moeten verder. Zaken als ondermeer persoonlijke begeleiding, het coachen van de coaches, video ondersteuning en het behoud van talenten zullen meer aandacht moeten krijgen. Ook kijken wij actief naar de mogelijkheden om van de Toekomst het centrum van geheel Ajax te maken. Het zou immers prachtig zijn om hét nationale en internationale voetbalcentrum te worden op allerlei terreinen die met voetbal en opleiden te maken hebben. Als we dan ook de kantoren van Ajax naar de Toekomst kunnen brengen kunnen wij een mentale brug slechten. Al schrijvende word ik toch weer enthousiast over afgelopen seizoen. Negen kampioenen mochten we eren, de beker wonnen we en de Johan Cruijff Schaal. FlorisThoolen werd terecht onderscheiden en Johan werd 60. Wat een club! John Jaakke Voorzitter AJAX JAARVERSLAG I JULI 2006 - 30 JUNI 2007 3

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2007 | | pagina 5