Toekomst Commissieverslagen bezoekers GRATIS PARKEREN Studie- en Begeleidingscommissie I 14 jeugdspelers van de A t/m D2 kregen vier dagen per week studie begeleiding. Zij zijn verdeeld over 66 scholen, 14 minder dan het vorige seizoen vanwege een stijging met 22 spelers die de Openbare Scholengemeenschap Bijlmer (OSB) bezoeken. De samenwerking met de scholen verliep prima. De begeleiding was in handen van dertien docenten, onder wie acht mentoren. De studieresultaten waren ook het afgelopen jaar uitstekend: 97,4 is overgegaan of geslaagd. Er is een grote deelname van spelers buiten de leerplichtige leeftijd, wat mede bijdroeg aan voortzetting van de studie door een aantal spelers van Jong Ajax. Vervoer De fusie van het ons vertrouwde vervoersbedrijf met Connexxion leidde niet tot een voor Ajax bevredigende dienstverlening. De samen werking is dan ook beëindigd waardoor in het komende seizoen in zee wordt gegaan met een andere vervoerder. Gastgezinnenproject Vijftien gastgezinnen hebben tot tevredenheid van alle partijen weer uitstekend werk geleverd. Ook twee jonge profspelers hebben van de mogelijkheid van een gastgezin gebruik gemaakt om zo sneller binnen Ajax in te burgeren. De begeleiding daarvan valt onder spelersbegelei der Herman Pinkster en de begeleiding van de andere gezinnen onder Jur Ronner, Coördinator Sociaal Maatschappelijke Begeleiding. Parkeer- en kassa commissie de Toekomst De commissie kwam 19 keer in actie, waarvan 16 keer voor een wed strijd van Jong Ajax, op 23 oktober vanwege de AjaxKidsdag en op 25 oktober bij het F-toernooi van Ajax in het kader van de HET-over- eenkomst. Op 6 mei was de commissie paraat bij het vertrek van een groot aantal bussen naar de bekerfinale in Rotterdam. In totaal zijn 5720 auto's naar P2 gedirigeerd, met als hoogste aantal len tijdens het HET-toernooi (1250) en de kidsdag 1000), gevolgd door de competitiewedstrijden van Jong Ajax tegen AZ (550) en Heerenveen (460) Evenementen commissie De volgende evenementen zijn onder verantwoordelijkheid deze commissie georganiseerd: - Ouderavond voor ouders van jeugdspelers in aanwezigheid van alle trainers en leiders van de jeugd; - Sinterklaasfeest, zowel voor de kinderen van onze eerste elftal spelers in de ArenA onder leiding van Simone Freling als op de Toekomst voor de Ajax-jeugd, georganiseerd door FlorisThoolen; - Dirk De Grootgala op de laatste trainingsavond van 2006; - Nieuwjaarsreceptie op 7 januari 2007; - Verjaardagsfeest op 18 maart, met optredens van het Zwanenkoor en Jan Smit; - Vaantjesavond waar Siem de Jong werd verkozen tot Talent van het Jaar; - Slotmiddag voor de amateurs met een wedstrijd tussen combinatie teams van de zaterdag I en 4 tegen de zaterdag 2 en 3 en voor het eerst de uitreiking van de Bobby Haarms Karakterprijs aan Paul Michielsen. Redactie Ajax Clubnieuws Ook dit jaar is het Clubnieuws zes keer verschenen. Ed Lefeber trad toe tot de redactie als contactpersoon voor de Toekomst vanwege de pensionering van Gerard Holsheimer, Nico Schlette nam het stokje over vanWim Heisterkamp als medewerker voor het Zaterdagvoet bal,Thijs Lindeman wierp zich op als medewerker aan de rubriek'Ons Erfgoed' en Jan Buskermolen was bereid te zorgen voor informatie over de activiteiten van de Evenementencommissie. Erfgoed Comité In het afgelopen seizoen heeft het Erfgoed Comité weer wat zaken kunnen toevoegen aan de historie van de club zoals het shirt van Dolf van Kol, de kicksen van Evert Bormann, het Bierblikje van Sonny Silooy, het suppoostenbord uit de Meer van Reinier van Dantzig, foto's van Piet Keizer en Sjaak Swart en de Ajax-kop die is geschon ken aan Willy Alberti en die wij kregen van zijn vrouw Ria. 46 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2006 - 30 JUNI 2007

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2007 | | pagina 48