'Wé hadden ook zo graag gefeliciteerd willen worden' Introductie van de deelnemers Ronde tafel gesprek: Vorig seizoen trad een nieuwe tech nische staf aan onder aanvoering van Henk ten Cate. Zagen jullie daardoor uit naar het nieuwe sei zoen? Jan:Voordat Koeman kwam was ik al gecharmeerd van Ten Cate. Maar ik vond het heel jammer dat Co Adriaanse was ontslagen Die mag van mij, als Ten Cate aan het eind van het seizoen weg mocht gaan, zo weer terugkomen. Menno:Voor mij was het ook op dat moment de beste keuze. Ik had niemand liever zien slagen dan Danny Blind, maar het ging toch zo slecht dat het bestuur geen andere keuze had. Frank: Daar stem ik helemaal mee in. Maar dan volgt al snel in het seizoen een enorme dreun: de uitschakeling door Kopenhagen. Jan: Dat was het zeker. Maar vol gens mij is dat typisch Ajax: toen zij de 0-1 maakten probeerden we l-l te maken,terwijl ze alle ballen bij wijze van spreken de tri bune in hadden moeten schieten. Frank: Maar het publiek pikt dat niet. Menno: Soms heb je wedstrij den waarbij je geconfronteerd wordt met alleen maar domme pech. Ik vind dat Kopenhagen ook in die categorie thuishoort. Dat soort tragedies kun je niet anders dan gelaten accepteren. Vergeet daarbij ook niet dat Kopenhagen in Amsterdam net zo onverdiend won als wij in Kopenhagen wonnen. Daarna verliep de competitie prima op een op mentaliteit verloren uit- duel tegen Roda JC na. We staan aan kop en dan komt PSV op bezoek, ook een fikse tegenvaller. Jan: Dat vond ik de ommekeer. Menno: Die is verschrikkelijk hard ingeslagen. Daarna liepen we tot de Kerst elf punten achter op PSV. Frank: In die wedstrijd legt een PSV'er de bal zeven meter naar voren voor de vrije trap, waaruit gescoord wordt. Ik zie bij ons dat ze eerder de bal zeven meter naar achteren leggen. Ik vind dat de bluf weg is en dat we mentaal zo kwetsbaar geworden zijn dat na die domper tegen PSV er van alles mis is gegaan. Met de komst van Stam en ook Gabri zou je toch meer verwachten? Menno: Dat bleek toch niet vol doende, vandaar de komst van Davids in de winterstop. Frank: Ajax heeft z'n grootste prestaties altijd met dat soort spelers op het middenveld gehad: Neeskens, Lerby, Wouters en Davids in z'n eerste periode. Jan: Elk goed elftal heeft een boef op het middenveld. Frank: Maar er is nog meer. We hebben zo'n fantastische oplei ding. Maar ik mis een zekere vooruitstrevendheid, professiona liteit. Waarom geen aparte trai ners voor spitsen, middenvelders, v.l.n.r.: Klaas Vos (interviewer), Jan Meyer, Frank Jepkes en Menno Pot. Jan Meyer (66) komt al van zijn zevende jaar bij Ajax. Zelf voet balde hij in Zeeburgia. Hij bezoekt bijna elke zaterdag de Toekomst en op maandagavond gaat hij ook naar de wedstrijden van Jong Ajax. Na jarenlang donateurschap is hij enkele jaren geleden lid van de vereniging geworden. Frank Jepkes (47) ging als negenja- rig jongetje vanuit zijn woonplaats Gilze Rijen en later Delft met zijn vader in de buurt wedstrijden van Ajax bezoeken zoals tegen NAC, Feyenoord en ADO. Op zijn veer tiende jaar verhuisde hij naar Soest en pakte hij zelf de trein naar Amsterdam. Vanaf zijn acht tiende jaar heeft hij een seizoen kaart en hij werd hij vier jaar later donateur, die een jaar geleden is omgezet in een lidmaatschap. Thuis bij Menno Pot (32) speelde sport geen enkele rol. Een Ajax- gekke oom nam hem op achtjarige leeftijd mee naar de Meer.Vanaf het seizoen '92-'93 heeft hij een seizoenkaart en bezoekt hij alle uit- en thuiswedstrijden, de laatste jaren ook in Europa. In de Meer stond hij in vak G naast de F-side, nu in de ArenA in vak Zuid-1 e ring waar hij nooit meer weg wil, ook niet naar het ledenvak vanwege zijn lidmaatschap sinds vorig jaar. Over zijn belevenissen als suppor ter schreef hij het boek 'Vak 127'. AJAX JAARVERSLAG I JULI 2006 - 30 JUNI 2007 21

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2007 | | pagina 23