worden. Alleen moet je daarom nog alerter zijn om niet op de stoel van de directeur te gaan zitten. Betrokken, maar toch ook de nodige afstand houden: het zoeken van dat evenwicht is soms wel eens lastig. Wat jouw portefeuille betreft, finan ciën, hoe vul je dan je taak concreet in? Ik kijk naar het proces hoe beslis singen tot stand komen en naar wat de plannen zijn voor de toe komst. Welke verplichtingen gaan we aan? We hebben nu veel geld gekregen voor Sneijder, mijn taak is het toe te zien of we dat niet te snel uitgeven.Toen ik net aantrad speelde de komst van Huntelaar. Toen werd ik keurig gebeld en werd er een bedrag genoemd en gevraagd of ik akkoord was. Ik zei: een oordeel kan ik pas geven als ik weet wie er eventueel nog meer bij komt. En dat geldt in de huidige situatie zeker weer. Want met veel geld op de bank is het verleidelijk om te gaan uitgeven. Soms kun je misschien beter tijd kopen door te gaan huren. Daar wordt overigens binnen de direc tie ook goed over nagedacht. Over Sneijder gesproken, heerst dan de vreugde van de penningmeester over het verdriet van de supporter? Sportief gezien wil ook ik een speler als Sneijder niet kwijtraken, maar als je kijkt naar het finan ciële verlies dat we de afgelopen jaren geleden hebben, kunnen we zo'n bedrag goed gebruiken. Een jaar geen Champions League, met wel een huishouding daarop gericht, is een forse tegenvaller. Bovendien hebben we het afge lopen boekjaar ook geen spelers verkocht. De jeugdopleiding moet feitelijk betaald worden uit de verkoop van spelers. Daarnaast moeten we blijven investeren in spelers van buiten als de jeugdopleiding die op dat moment niet kan leveren. Om Europees echt mee te kunnen doen kom je dan al gauw op spe lers die nog al wat kosten. Babel, Sneijder en ook De Mul zijn goede voorbeelden van hoe belangrijk je jeugdopleiding is, als je ziet hoeveel ze opgeleverd heb ben. Daarom moet de opleiding prioriteit hebben door deze voortdurend te verbeteren. Behalve sportieve winst kan de eigen opleiding ook geldelijk gewin opleveren .We moeten daarbij dan ook wel zorgen dat jongens niet zo snel uit hun contract lopen, zoals voorheen wel gebeurd is. Contracten ver lengen en op tijd verkopen: zo zakelijk moeten we toch zijn. En dan nog iets: sportief moeten we echt alles op de landstitel zet ten, want dat geeft directe toe gang tot de Champions League en dan praat je financieel over meteen al tien miljoen extra in kas. De ontsnapping nu via een tweede plek naar de voorronde is mentaal wellicht helemaal niet goed. Omdat je je wellicht onwil lekeurig toch minder focust op de titel. De enige echte voorronde tot de Champions League is de titel. Moeten we ons eigenlijk financieel zorgen maken overAjax? Nee, door de beursgang beschik ken we nog over voldoende liqui diteit Maar de winst- en verlies rekening was de laatste jaren niet rooskleurig en je moet niet teveel gaan interen op je reserves. Ik neem aan dat jij vooral met Jeroen Slop, als financieel directeur overlegt en minder met de andere directieleden? Dat is ook zo. Wat de andere zaken betreft, zoals techniek en commercie, word ik wel bijge praat. Een prachtige gelegenheid is altijd van en naar uitwedstrij den, dan zitten John, Hennie en ik vaak bij elkaar in de auto en kun nen we van gedachten wisselen. Is het goed te combineren met het leiden van een groot bedrijf? Ja. Want ik heb m'n bedrijf geor ganiseerd in businessunits die voor een groot deel zich zelf kunnen bedruipen. Daardoor kan ik voor Ajax tijd vrijmaken. Maar ik zou toch graag meer op zater dag naar de Toekomst willen. Want daar zit de club. Over een paar jaar gaat dat ook gebeuren. Nu kan het nog niet vanwege nog thuiswonende kinderen die sporten. Zo gaat mijn dochter komend seizoen op zaterdag voetballen en ben ik haar coach. Ik heb de indruk dat jullie als bestuur goed met elkaar overweg kunnen. Dat loopt prima. Ik vind John een uitstekende voorzitter, die naast de grote lijnen ook heel sterk is in het letten op de o zo belang rijke details. Want het betreft wel Ajax dat altijd in de volle schijn werpers staat. 20 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2006 - 30 JUNI 2007

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2007 | | pagina 22