'De enige echte voorronde tot de Champions League is de titel Interview Joop Saan Bestuurslid Kraanverhuur, speciaal transport, verhuizingen en archiefbeheer: op al deze terreinen is de Koninklijke Saan BV in ons land een begrip. Dit jaar bereikte het familiebedrijf de eerbiedwaardige leeftijd van I 10 jaar.Algemeen directeur Joop Saan, achterklein zoon van de bedrijfsoprichter, is anderhalfjaar penningmeester van onze drie jaar jongere vere niging. Je geeft al zeventien jaar leiding aan een familiebedrijf, een ervaring die je wellicht goed kan gebruiken voorAjax, dat als vereniging toch ook een soort familie is. In een familiebedrijf draag je niet alleen verantwoordelijkheid voor het bedrijf, maar ook voor de familie.Wat betreft participeren, hebben familieleden een zeker voorrecht, bijvoorbeeld: bij geble ken gelijke geschiktheid gaan zij voor, maar voorop staat: de juiste man op de juiste plek. In alles geldt: met respect omgaan met elkaar. En dat tref ik ook bij Ajax aan; er wordt wel eens gesugge reerd dat Ajax wel eens wat har der mag zijn, zakelijker; ik vind van niet: het zakelijke laat zich heel goed combineren met het menselijke. Heb je zelf ook dat familiegevoel ervaren binnen Ajax Ik was al heel lang supporter van Ajax; uit de media rees vaak het beeld op van een koude, kille club. Maar toen ik voor het eerst kennismaakte met de ledenraad tijdens de vergadering waarin ik werd benoemd, ervoer ik een hartelijkheid die als een warme deken over me heen viel. Ik voelde me direct opgenomen. Hoe kijk je tegen zo'n ledenraad als instelling aan Ik beschouw de ledenraad als een goed fenomeen binnen een bijzonder bedrijf wat Ajax is. Het helpt de clubcultuur te bewaken. Je zegt bedrijf, maar de ledenraad is van de vereniging. Dat is ook het bijzondere van Ajax, dat het tegelijk bedrijf en vereniging is. Dat maakt ook de positie van ons als Raad van Commissarissen, tegelijk voor een deel bestuur van de vereni ging, complexer.We zitten als commissarissen ook dichter op de directie dan gebruikelijk.Voor mijn eigen bedrijf zou ik niet wil len dat ze er zo dicht bovenop zaten. Maar bij Ajax, met veel meer emotie, betrokkenheid van velen, druk van pers en buiten wereld kan het niet anders. Er is ook geen dag hetzelfde, dus ben je vanuit betrokkenheid sneller aan het checken of zaken zorg vuldig gebeuren of niet vergeten AJAX JAARVERSLAG I JULI 2006 - 30 JUNI 2007 19

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2007 | | pagina 21