Jaarverslag Ledenraad t De ledenraad begroette dit seizoen drie nieuwe leden.Tijdens de Algemene Ledenvergadering van 14 november 2006 werden Rob Been jr.,Theo van Duivenbode en Mare Stuut als nieuwe leden geko zen in de plaats van Dick Schoenaker (niet herkiesbaar),Aron Winter (aftredend vanwege benoeming in technische staf) en Richard Lou- wers.Ajax is hen erkentelijk voor hun werk voor de ledenraad. De ledenraad vergaderde op de volgende data en behandelde daarbij onder andere de volgende onderwerpen: Daarin heeft de directie de leiding over de dagelijkse gang van zaken, houdt de Raad van Comissarissen/bestuur intensief toezicht op stra tegische beslissingen en vormt de vereniging als grootaandeelhouder een veilige buffer tegen kooplustige buitenstaanders. De betrokken heid van de vereniging mag zich uitsluitend op hoofdlijnen toespitsen, zoals met name het kiezen en beoordelen van de drie bestuursleden, die samen met twee externe commissarissen de RvC vormen. Daar naast dient het cultuurgoed van Ajax te worden beschermd tegen al te buitenissige commerciële interventies. Als de vereniging en/of ledenraad zich echter gedetailleerd zouden inlaten met de operationele uitvoering van het technische, financiële en commerciële beleid zou zij de overigens volstrekt onjuiste beeld vorming in de media van een '5e colonne' bevestigen, die een slag vaardige organisatie van Ajax in de weg zou staan.Voor de uitvoering van deze rol als grootaandeelhouder wijst de vereniging 24 leden uit haar midden aan in de vorm van de ledenraad aan wie zij de uitvoe ring delegeert. Daarnaast hebben de leden de mogelijkheid om twee keer per jaar op een algemene ledenvergadering direct met het bestuur te communiceren Onze ervaring heeft geleerd dat de om vang van 24 ledenraadsleden een goede middenweg vormt tussen enerzijds 609 leden en anderzijds het ongewenste idee van een klein 'schaduwbestuur'. In het afgelopen seizoen zijn de verslagen van de vergaderingen in Ajax Clubnieuws gepubliceerd. Daarom op deze plaats een korte samenvatting van de activiteiten van de ledenraad in dit seizoen. Na de perikelen in het bestuur in het seizoen 2005-2006 verliep het afgelopen seizoen gelukkig in een rustige en stabiele sfeer. Bijzondere aandacht werd dit jaar besteed aan het beleidsplan op langere termijn. De inkomsten van Ajax zijn gebaseerd op wedstrijdinkomsten, Cham pions League (CL) premies, commerciële inkomsten (sponsors,TV) en een positief saldo uit aan- en verkoop van spelers. Dit vereist, naast plaatsing voor de CL, een gezond scoutingsbeleid, een jeugdopleiding van hoge kwaliteit en ook een ambitieus commercieel beleid op lan gere termijn. We kunnen waarnemen hoe in de internationale voetbalwereld pro minente clubs in een alarmerend tempo in handen vallen van zoge naamde 'suikerooms', voor wie de betreffende club op zijn best een rendabele investering is, maar helaas meestal een stuk speelgoed vormt. De ledenraad is daarom van mening dat Ajax zeer zuinig zal moeten omgaan met de huidige organisatiestructuur. De ledenraad is dus een gekozen afspiegeling van de leden en daarom wil ik op deze plaats benadrukken dat wij van harte openstaan voor suggesties en vragen vanuit de gelederen van de leden, leder lid van de ledenraad is hiervoor te allen tijde beschikbaar, helaas wordt daar nog weinig van gebruik gemaakt. Bovendien hebben de leden de mogelijk heid om jaarlijks via kandidaatstelling 8 nieuwe leden te kiezen of via herverkiezing het vertrouwen in zittende leden uit te spreken. Wij zijn zeer tevreden met de serieuze wijze waarop het huidige bestuur en directie de samenwerking met de vereniging en ledenraad invullen. De communicatie is open en constructief voor zover dat binnen de spelregels van de beursnotering mogelijk is. De dialoog met vereniging en ledenraad is soms stevig maar wordt gevoerd vanuit respect voor de positie van alle betrokkenen. Tenslotte: wij hopen met u dat deze goede organisatie evenals de gezonde financiën van Ajax in het komende seizoen weer tot het vurig gewenste kampioenschap mogen leiden. Jaap Ellerbroek voorzitter ledenraad (bestuur/directie) (Maarten Fontein) (bestuur/directie) (René Wormhoudt) (Martin van Geel) (bestuur/directie) 05-09-2006 06-1 1-2006 18-12-2006 05-02-2007 27-03-2007 06-06-2007 Organisatie (algemeen) Jaarvergadering ledenraad, Beleidsplan I e elftal, technische staf Multi Skill programma Organisatie van de Toekomst Beleid Zuid-Afrika 18 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2006 - 30 JUNI 2007

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2007 | | pagina 20