'Ik denk dat er zat talent is' Emanuelson; die heb ik allemaal meegemaakt als trainer bij de E-tjes. En zie wat er van ze geworden is. Er is binnen Ajax volgens mij eens een onderzoek geweest dat heeft aangetoond, dat zelf opgeleide spelers de meeste kans maken op een plek in het eerste.' Is er hier in de buurt wel genoeg talent? kunnen wij er spelertjes halen en aan de andere kant de amateur clubs helpen bij het vormen van hun clubstructuur en het geven van trainingen. Hennie de Regt regelt dat vanuit de scouting. Een paar keer per jaar komen ver tegenwoordigers van alle clubs bij elkaar, zoals afgelopen keer bij Blauw Wit, waar ik samen met Casimir Westerveld een demon stratietraining heb gegeven. Interview Patrick Ladru Coördinator onderbouw Jeugdopleiding Sinds het vorige seizoen is Patrick Ladru coördinator onderbouw van de jeugdopleiding, maar in totaal is hij al 17 jaar aan onze club verbonden, waarbij hij altijd de E-tjes onder zijn hoede heeft gehad.Als coördinator is hij ver antwoordelijk voor het regelen van oefenwedstrijden, waarbij gericht gezocht wordt naar tegenstanders waar onze jeugd- teams beter van worden of waarin jongetjes spelen, die de scouting op het oog heeft.Verder is hij betrokken bij de verdeling van de toernooien en de beoor deling van spelertjes. En hij assisteert bij trainingen. Op het moment dat ik Patrick spreek heeft Manchester United net een Australisch jongetje van acht jaar aangetrokken op grond van een op de website van You Tube vertoond filmpje. Aanhakend bij die actualiteit vraag ik hem of Ajax ook die kant op moet gaan. 'Alsjeblieft niet, ik vind het waan zin. Het mooiste voor Ajax is dat jongetjes uit Amsterdam komen. Of een straal daaromheen. En dat ze in de goede zin van het woord echte schoffies zijn, herkenbaar voor ons, dat ze met een zekere flair binnenkomen en zo vroeg mogelijk helemaal opgroeien in onze opleiding. Kijk naar Wesley Sneijder, Johnny Heitinga, Rafael van der Vaart, Nigel de Jong, Urby 'Zeker, ik denk dat er talent zat is en ik vind ook dat we de ama teurclubs in de omgeving moeten helpen. We hebben het zoge naamde H.E.T.-overleg: een samenwerking met clubs uit de Hoofdklasse, Eerste - en Tweede Klasse in Amsterdam en omstre ken. Daarin staat de wisselwer king tussen de amateurclubs en Ajax voorop.Aan de ene kant Soms gaan er ook trainers van ons naar afzonderlijke clubs voor trainingen. Dan hebben die clubs wel het liefst jongens van naam, zoals Simon Tahamata,Arnold Mühren en Frank de Boer. Een goede samenwerking moet bete kenen, dat niet alleen Ajax er wat aan heeft, maar dat ook de clubs er beter van worden en er ook blij mee zijn.' AJAX JAARVERSLAG I JULI 2006 - 30 JUNI 2007 I 5

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2007 | | pagina 17