Amateurs Zaterdag I Zaterdag 2 Zaterdag 3 Veteranen In de eerste vijf ontmoetingen van de competitie worden vijf punten behaald. Het aantal blessures blijft helaas aanhouden, maar deson danks wordt uit tegen Bennekom gelijkgespeeld (2-2), in Kloetinge wordt gewonnen (2-3) en het sterke Quick Boys wordt thuis op 0-0 gehouden. Ondanks verlies tegen Geinoord (1-2) en GVVV (2-0) en een gelijkspel tegenVVOG (l-l) wordt de winterstop bereikt met een niet onverdienstelijke plek in de middenmoot.Tijdens de winter stop wordt een trainingskamp belegd in de Algarve, inclusief een wed strijd tegen de Portugese derdedivisionist FC Ferreiras. Die ontmoe ting gaat helaas met 3-0 verloren.Verheugend is wel, na blessureleed van anderhalfjaar, de terugkeer op het veld van Mark Geestman. In de tweede helft van de competitie worden in zeven wedstrijden negen punten geoogst. Door ondermeer nederlagen tegen Bennekom (thuis) enWOG (uit) dreigt nacompetitie.Winst op Geinoord in Nieuwegein brengt het elftal echter in veilige haven. Uiteindelijk wordt een fraaie achtste plaats bereikt. In de laatste wedstrijd tegen Spakenburg wordt afscheid genomen van Bob de Klerk vanwege zijn vertrek naar onze jeugdopleiding en van teammanager Ruud Haarms die in het volgende seizoen als leider van de B2 zal fungeren.Verder verlaten elf spelers het elftal en komen er acht nieuwe bij. Het team start met een veelbelovend gelijkspel in Spakenburg tegen IJsselmeervogels. Daarna volgen nog acht wedstrijden, inclusief voor de beker, waarin niet verloren wordt.Vanaf het begin wordt dus gestreden om de titel. Ondanks verlies thuis tegen rivaal GVW (0-2) wordt het team toch winterkampioen! Na de winterstop worden van de eerste acht wedstrijden er vijf gewonnen, twee verloren en wordt er eenmaal gelijkgespeeld. Het kampioenschap is wat verder weg gekomen. Helemaal uit het zicht is de beker, want tegen Tür- kiyemspor 2 wordt verloren. De race om het kampioenschap kent uiteindelijk een zeer spannend slot. Met nog twee wedstrijden te gaan speelt ons team in Hoorn met 0-7 het gelijknamige team van de mat. Concurrent GVW wint ook en voor het kampioenschap staat het team er met één punt méér beter voor. Maar, omdat deVeenendalers verliezen bij Volendam en ons team thuis wint van Kennemerland kan het team de kampioensvlag hijsen. In de strijd om het nationale kampioenschap wordt pas in de halve finale tweemaal verloren van UDI'19. Op de slotavond voor alle zaterdagamateurs ontvangt Paul Michielsen de voor het eerst door erelid Bob Haarms uitgereikte Bob Haarms Karakter Prijs: een gouden spel en een oorkonde. Met een mix van nieuwe spelers en die van het vorige seizoen blijft het elftal onder leiding van de nieuwe trainer Maikel Schats in het begin ongeslagen. Dan volgt een wisselvallige periode met drie over winningen, vijf gelijke spelen en een nederlaag. Die wisselvalligheid blijft dominant, zodat het team niet verder komt dan een vierde plaats. Met Jan van Eijden als nieuwe teammanager speelt het team tot begin december slechts vijf wedstrijden, waarvan er drie worden gewonnen en twee gelijkgespeeld. Daarna worden zeven wedstrijden op rij gewonnen met een doelsaldo van 21 voor en 3 tegen. Het kampioen schap lonkt! Het team van Jan Buskermolen moet echter nog zoveel wedstrijden inhalen, dat er op gegeven moment zelfs drie in één week worden afgewerkt. Het deert de jongens niet. Oppermachtig stoomt men door naar het kampioenschap, dat op 12 mei wordt binnenge haald via een monsterzege van 2-8 tegen Purmerend. Vermeldenswaard is nog de jaarlijkse tweestrijd tegen de 'oudjes' van HSV om de Horst Blankenburg Bokaal. Die wordt op 13 oktober in Hamburg gespeeld en wederom door Altliga HSV gewonnen (1-0). 14 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2006 - 30 JUNI 2007

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2007 | | pagina 16