Jeugdvoetbal mm Kampioenen Multi Skill De opleiding krijgt een zeer belangrijke toevoeging in de vorm van het Multi Skill-programma, ontwikkeld en geïntroduceerd door René Wormhoudt. Omdat kinderen veel minder bewegen dan vroeger en nauwelijks vakkundig gymonderwijs genieten ontwikkelt hun spier- en zenuwstelsel zich eenzijdig. Bovendien is het voetbal zelf explosiever en fysieker geworden. Het Multi Skill-programma met als onderdelen gymnastiek, kracht- en looptraining en judo voorziet in een meer all round ontwikkeling van bovengenoemde stelsels, waardoor minder disbalans in het lichaam ontstaat en zo het risico op blessures kleiner wordt. In dit programma, met ook een pedagogisch en psychologisch aandeel, wordt samengewerkt met de Johan Cruyff Academy. Ajax loopt hiermee duidelijk voorop in de voetbalwereld. Simon Tahamata Ook nieuw is de vrijstelling van Simon Tahamata als individuele tech niektrainer. De oefeningen die hij met de jongens doet zijn functioneel en wedstrijdgericht. De trainers nemen de oefeningen over, herhalen ze en geven ze mee als huiswerk. Buitenspelers worden apart getraind op passeertechnieken en voorzetten. En verder uiteraard ook oefenin gen die tot tweebenigheid moeten leiden. Scouting De scouting wordt gesplitst in een afdeling voor het eerste elftal, voor het laatst onder leiding van Ton Pronk, en een afdeling specifiek voor de Toekomst, onder leiding van Henny de Regt. De focus ligt vooral bij de F-jes. Concurrerende BVO's als AZ en FC Utrecht hebben nog geen teams in die leeftijdscategorie en het is een goede leeftijd om de opleiding te beginnen. Fysiotherapeut René Wormhoudt legt aan een aantal jeugdspelers een bepaalde oefening uit in het kader van het Multi Skill programma, een belangrijk onderdeel van de jeugdopleiding. De samenwerking met clubs uit de hoofd-, eerste en tweede klasse (H.E.T.) leidt o.a. tot het jaarlijkse H.E.T.-toernooi in de herfstvakan tie, waarop 48 F-teams tegen elkaar en de F-jes van Ajax uitkomen. Toernooien Zoals altijd zwerven ons jeugdelftallen uit over het hele land en ook naar het buitenland om toernooien te spelen.We lichten twee toer nooien eruit. De A2 en een combinatie van D2 en D3 junioren nemen deel aan het Mediteranean International Cup Toernooi in Barcelona. De A2 wordt in de kwartfinale door penalty's uitgeschakeld. Het D2/D3 team strandt in de halve finale tegen Real Madrid, eveneens door penalty's. De CI trekt helemaal naar het Siberische Novosibirsk voor deelname aan een internationaal jeugdtoernooi van FC Siber. Zonder beker, maar met een vracht aan onvergetelijke indrukken keren de jongens terug. De B2 van Robin Pronk wordt kampioen op basis van technisch goed voetbal en uitstekend teamspel. De Dl van Frank de Boer vormt hoe langer hoe meer een eenheid, waardoor het uiteindelijk de titel grijpt. De D2 van Heini Otto kent een enorme beleving en wordt tegen ama teurclubs kampioen in hun klasse. In een topklasse van andere BVO's en sterke amateurclubs lijdt de D3 van Wilco van Buuren alleen tegen Zeeburgia een nederlaag en wordt dus oppermachtig kampioen. De E2 van Casimir Westerveld toont hun kampioensklasse tegen oudere kinderen vooral vanwege individuele kwaliteiten. De E3 van Peter van den Hengst schiet zich dankzij een groot scorend vermogen tot kam pioenshoogte. De Fl van Dennis de Haan behaalt het kampioenssuc ces op basis van een combinatie van veel techniek en flinke inzet. AJAX JAARVERSLAG I JULI 2006 - 30 JUNI 2007 13

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2007 | | pagina 15