Wlet in elke linie een aanvoerderben je spekkoper' m y Interview Hennie Spijkerman Assistent-trainer AJAX JAARVERSLAG I JULI 2006 - 30 JUNI 2007 Natuurlijk ontbrak het op de Bordjesclub niet aan voldoende zorg voor de inwendige mens. De borrel vóór het diner en de drankjes tijdens de maaltijd doet de eetlust bij velen toenemen terwijl er voldoende gelegenheid overblijft met elkaar herinneringen op te halen en mooie anekdotes te vertellen. Nu kwam je bij een club waar bij voorbaat al een enorme druk voel baar is: kampioen worden en Champions League halen. Dat is zo, maar zelf ervoer en ervaar ik minder druk dan toen ik zelf hoofdverantwoordelijke was. Ik kon en kan bij Ajax veel meer bezig zijn met het spel 'an sich' terwijl bij Henk het eigen lijke voetbalwerk slechts een derde uitmaakt van waar hij mee bezig is. Die ervaart de druk in volle omvang. En dan is er direct aan het begin de domper tegen FC Kopenhagen. Toen merkte ik pas echt bij wat voor club ik terecht gekomen was. In wat voor spanningsveld een club als Ajax opereert. Wat gisteren nog goed was, deugde nu opeens niet meer. Een enorme radicaliteit, intense senti- De 57 jarige oud-keeper begon zijn loopbaan bij PEC Zwolle, zat op het internaat van Go Ahead Eagles waar hij tot aan zijn afkeu ring op zijn 27e onder de lat stond. Daar werd hij ook trainer van het tweede elftal, de A-jeugd en assistent bij het eerste elftal. Ook is hij nog hoofdcoach geweest bij Rohda Raalte en Urk. Na het behalen van zijn diploma coach betaald voetbal werd hij eerste man bij achtereenvolgens VW, Emmen en FC Zwolle. Daarnaast heeft hij ook lang een maatschappelijke loopbaan gekend. Hij volgde na de HBS de Handelsdagschool en werkte gedurende 24 jaar bij de ABN AMRO Bank Ik neem aan dat de vraag om assistent-trainer te worden als een ri verrassing kwam? Een aangename mag ik wel zeg gen. Ik was weg bij FC Zwolle, i vanwege zeer vervelende bedrei gingen van de kant van suppor ters. En als dan eerst Henk ten Cate belt en later ook Martin van Geel, dan gaat het leven er toch even wat vrolijker uit zien. Door de buitenwereld werd vreemd tegen mijn benoeming aangeke ken en ik denk binnen Ajax zelf misschien ook wel. Er was een zekere scepsis. Ik realiseerde me dat ook en heb daar over nage dacht. Je hebt de neiging om je extra te willen bewijzen. Maar dan ben je met jezelf bezig, ter wijl ik als assistent-trainer alleen gefocust moet zijn om Henk met raad en daad bij te staan en dat ik klaar moet staan voor de spe lersgroep. Ik ben dus gewoon aan het werk gegaan en gaandeweg hoorde je niemand meer. Waarom vroeg hij juist jou? Heeft hij dat gezegd? Volgens mij niet. Henk is een gevoelsmens en heeft intuïtief voor mij gekozen als een tegen pool.Want ik ben een stuk rusti ger en nuchterder. Daarnaast was Fons (Alfons Groenendijk) de man die én qua leeftijd nog dicht bij de spelers stond én redelijk bekend was met de Ajax-cultuur.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2007 | | pagina 13