Nat dot gevoetbald, wat uiteindelijk genoeg blijkt voor een 3-0 overwinning. De bekerwedstrijd tegen Jong Cambuur verloopt ook gunstig: met 3-1 wordt de kwartfinale bereikt. Dan moet het team op bezoek bij Jong AZ. Weliswaar speelt het beloftenteam uit Alkmaar met diverse A-selectiespelers als Cziommer, Jenner, Molhoek, Donk en Lens, maar een winnaarsmentaliteit is aan Ajax-kant ver te zoeken. Het is al 7-0 als Poepon de eer redt.Winter: 'Niemand was bereid een stapje harder te zetten voor een ander' Gelukkig wordt de zeperd een week later voor een groot deel weg gespoeld door een thuiszege op Jong NEC (3-0). Slecht jaareinde, goed begin nieuwe jaar Begin december wordt geoefend tegen FC Lisse. De wedstrijd eindigt in een magere 2-1 overwinning.Vanwege overvloedige regenval wordt de uitwedstrijd tegen Jong RKC afgelast en dus oefent het team tegen Jong Haarlem. De inhaalwedstrijd tegen Jong RKC loopt uit op een fiasco: 4-1 verlies.'Dramatisch', zo karakteriseert Winter het duel. Vervolgens wordt thuis tegen Jong Utrecht beter gespeeld, maar niet gescoord. En tot overmaat van ramp vallen in de 82e minuut ook nog alle lichten uit op de Toekomst. Het herstel duurt te lang, de reste rende minuten worden niet overgespeeld, dus blijft de einduitslag 0-0. Het nieuwe jaar begint met een oefenduel tegen de beloften van Haarlem, dat met 4-2 wordt gewonnen en in de eerste competitie wedstrijd tegen Jong Heracles in Almelo wordt met 0-1 gewonnen. Pieken en dalen Thuis tegen Jong Vitesse wordt er goed gevoetbald.Toch komen de gasten op 0-1. Poepon maakt koppend gelijk, scoort in de tweede helft nog een treffer, maar in de extra tijd komen de Arnhemmers als nog langszij. Ook uit tegen Jong Utrecht wordt in de laatste minuut een voorsprong ongedaan gemaakt.Tegen Jong Sparta wordt op de Toekomst eindelijk weer solide gewonnen (4-0). Maar de kwartfinale in de bekercompetitie op 19 februari tegen Jong Stormvogels/Telstar is weer een drama. Na een eindstand van l-l, ook na de verlenging, tonen deVelsenaren zich achter de penaltystip koelbloediger dan onze beloften. De maand februari wordt in compe titieverband besloten met een knappe uitoverwinning op Jong Hee renveen (0-1). Tweede plaats in vizier De klassieker tegen Jong Feyenoord op de Toekomst wordt teleur stellend met 0-2 verloren. Op het eigen complex wordt vervolgens de nederlaag tegen JongAZ gewroken met een 1-0 overwinning.'Een zwaarbevochten overwinning, die we vooral dankten aan inzet en vechtlust, waar het tegen Feyenoord aan ontbrak', aldus Winter. Uit tegen de beloften van PSV komt het team niet verder dan een 0-0 gelijkspel, maar bij Jong Groningen wordt een nuttige 0-2 overwinning geboekt. Dankzij een thuisoverwinning van 4-1 op Jong Twente en het gelijkspel van Jong Utrecht tegen Jong Vitesse komt een tweede plaats in het vizier. De titel is ver buiten bereik. Die eist Jong Heerenveen definitief op. Vierde plaats Als in april bekend wordt dat vanaf volgend seizoen Adrie Koster samen met Aron Winter het beloftenteam zal gaan leiden, gaat het team zelf door slapte uit tegen Jong Willem II met 2-0 onderuit. De thuiswedstrijd tegen Jong RKC is ook al niet goed. Een 0-2 achter stand wordt wel omgebogen, maar verder dan een 3-3 eindstand komt Jong Ajax niet. Op 14 mei wordt de competitie afgesloten in Nijmegen. Het beloftenteam van NEC wint met I -0. Zodoende ein digt Jong Ajax op de vierde plaats. Terugblikkend analyseert Aron Winter het seizoen als volgt:'Veel spe lers hebben progressie gemaakt en ook was ons spel bij vlagen heel goed. Maar we hebben het in de beker en de competitie te vaak uit handen gegeven. Maar in dit elftal is het opleiden, het beter maken van spelers, heel belangrijk. Daarin zijn we geslaagd.' Feit is dat Poepon en Slijngard zich na de winterstop verder konden ontwikkelen als huurling bij respectievelijk Willem II en FC Groningen en dat Gregory van de Wiel,Vurnon Anita en Mitchel Donald hun neus aan het venster bij het eerste elftal drukten. De laatste twee i mochten zelfs mee naar Zuid-Afrika. 1 De 61 e bijeenkomst van de Bordjesclub kende, intussen ook als traditie, weer veel gasten onder wie Sasa de Jong als eerste vrouwelijk aanwezige in het mannenbolwerk dat een Bordjesclub altijd is geweest. Zij nam naast de overige gasten als aandenken het 'Mijn Bordje' in ontvangst. 10 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2006 - 30 JUNI 2007

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2007 | | pagina 12