Jong Ajax Technische staf Start i John van den Brom wijdt zich geheel aan zijn functie als hoofd jeugd opleiding en Alfons Groenendijk stroomt door naar het eerste elftal. Zodoende kent Jong Ajax een nieuwe technische staf in het duoAron Winter en Maarten Stekelenburg, een combinatie van ervaring als (internationaal)topvoetballer en jarenlange ervaring binnen Ajax als jeugdtrainer.'Good old' Dick Schoenaker bewaakt de continuïteit als elftalleider. Het spelpeil van het beloftenteam vertoont in het begin hoge pieken en diepe dalen. Met veel nieuwe gezichten, onder wie Dustin Huisman die zich via de Zaterdag I bij Jong Ajax had binnengeknokt en de Zuid-Afrikaan Stanton Lewis, is dat niet geheel onlogisch. Maar er worden wel successen geboekt. In het bekertoernooi voor beloften wordt de poule met Omniworld, Haarlem, Stormvogels/Telstar en Volendam gewonnen. In de competitie wordt op de Toekomst gewonnen van de beloften van Heracles en sc Heerenveen. Uit tegen Jong Sparta wordt helaas verloren. Met vier anderen is het team dan in de achtervolging op Jong AZ, dat nog geen punten heeft gemorst. Mager vervolg Er volgt een reeks van vier wedstrijden zonder winst, waaronder het vierde duel in de groepsfase van de beker in en tegen Jong Volendam. Door drie eerdere overwinningen had de ploeg zich al geplaatst, maar ondanks het gemis van spelers wegens interlandverplichtingen is trai ner Winter zeer teleurgesteld:'De instelling was niet goed.We hadden als Ajax een goede indruk moeten achterlaten'. De teneur zet zich door in de twee volgende thuiswedstrijden voor de competitie.Tegen de beloften van Groningen wordt gelijkgespeeld I -1tegen die van PSV wordt met 0-2 verloren. Gelukkig wordt uit tegen Jong Vitesse veel goed gemaakt. Met alleen Jan Vertonghen en Edgar Manucharyan uit de A-selectie in het team wordt een puike wedstrijd afgeleverd, resulterend in een afgetekende 1-5 overwinning. Een reuze zeperd in Alkmaar De resultaten blijven in grote curves op en neer golven. Uit tegen Jong Twente kijkt men binnen twintig minuten al tegen een 2-0 achterstand aan, Manucharyan verkleint de marge, waarna oud-Aja- cied Sergio Zijier de Tukkers weer op een riantere voorsprong brengt. Jan Vertonghen zorgt voor 2-3 en na de rust loopt het jonge Ajaxteam uit naar een 3-4 voorsprong. Het is al weer Zijier die met een laat doelpunt Ajax een illusie ontneemt. Thuis tegen Jong Willem II wordt juist de eerste twintig minuten goed AJAX JAARVERSLAG I JULI 2006 - 30 JUNI 2007 9

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2007 | | pagina 11