Betaald voetbal Voorbereiding Competitie Play-offs Voor het eerst fungeert de Magere Brug in hartje Amsterdam als décor voor de jaarlijkse selectiefoto van het eerste elftal. In het hart zit Danny Blind, geflankeerd door zijn staf. Het wordt zijn eerste vol ledige seizoen als coach. De meesten op de foto stralen vertrouwen uit.Alleen teammanager David Endt kijkt wat somber. Zou hij al besef fen dat de gekozen locatie symbool zou staan voor het nog in de schoot der toekomst sluimerende seizoen? Namelijk mager? Nieuw in de selectie zijn Olaf Lindenberg, gekomen van AZ, maar eens afkomstig van de eigen jeugdopleiding, Edgar Manucharyan, jeug dig Armeens international die vanuit de jeugdopleiding is doorge stroomd en Markus Rosenberg, afkomstig van het Zweedse Malmö. Verder zijn Thomas Vermaelen - uitgeleend aan RKC - enTom de Mul - na een verblijf bij Jong Ajax - weer terug in de selectie Op 4 juli begint de voorbereiding, traditiegetrouw in Amsterdam. Na een week vertrekt het gezelschap zoals gebruikelijk naar De Lutte voor een trainingskamp van een week. Er wordt lustig geoefend tegen amateurclubs, waarna tegen Fortuna Sittard enArminia Bielefeld de druk wordt opgevoerd. De voorbereiding wordt ook nu afgesloten met het LG Amsterdam Tournament. Helaas lukt het Ajax niet om het voor de vijfde keer op rij te winnen. Zowel van Arsenal als van Boca Juniors wordt met 0-1 verloren. Dankzij een uitblinkende Nourdin Boukhari wordt tegen PSV de Johan Cruijff Schaal binnengesleept. (2-1) Vanaf het begin ontwikkelt zich een bizar seizoen. Er worden benauwde overwinningen geboekt op mindere tegenstanders, zoals RBC en Willem II (beiden 0-2). Alle topwedstrijden gaan verloren, zoals in het begin al thuis tegen Feyenoord (1-2) en uit tegen AZ (4-2); er wordt beschamend vaak gelijkgespeeld, met als dieptepunten de thuiswedstrijden tegen ADO (2-2) en Heracles (0-0). Af en toe is er een uitschieter, zoals thuis tegen Roda JC (4-1). Het spel valt in het begin nog mee, maar dat wordt door het uitblij ven van constante goede resultaten steeds slechter. Bij gebrek aan scorend vermogen verandert trainer Blind nog al eens van systeem en dus van teamsamenstelling. Er is onrust in de selectie vanwege gebrek aan leiderschap en het aflopen van wel negen spelerscontracten. De stand op de ranglijst zegt alles. In september staan we op de zesde plaats (na promovendus Heracles!), in oktober op de vijfde en begin december zelfs op de achtste plaats. Zelfs de play-offs dreigen uit het zicht te verdwijnen. Niet de nummer twee speelt automatisch voor ronde UEFA Champions League, maar de nummers 2 t/m 5 zullen daar om moeten strijden. Hetzelfde geldt voor deelname aan het toernooi om de UEFA Cup en de Intertoto. Het is in elk geval duidelijk dat er wat moet gebeuren. De tweede transferperiode wordt benut om Klaas Jan Huntelaar van Heerenveen over te nemen. De vraagprijs is hoog, maar de nood nog hoger.Voor de winterstop is de zaak beklonken. Na de korte winterstop duurt het even voor Huntelaar zijn draai vindt.Thuis tegen RBC komt hij voor het eerst helemaal los, van de zes doelpunten scoort hij er vier. Dankzij 'het fenomeen' kruipen we omhoog. Begin januari staan we zesde en begin februari op de vierde plaats.Toch houdt het spel niet over, ondanks, naast de komst van Huntelaar, de doorbraak van Thomas Vermaelen en Urby Emanuelson. Er worden nog zo veel punten gemorst dat het behalen van de play offs tot het laatst spannend blijft.Tegen Vitesse thuis kruipen we door het oog van de naald. Na een laat doelpunt van Huntelaar, kopt Cha- risteas in blessuretijd de drie punten binnen. In Waalwijk wordt tegen RKC deelname aan de play-offs veilig gesteld. De play-offs maken qua resultaten de competitie goed: twee keer winst op aartsrivaal Feyenoord (3-0 en 2-4), een thuisoverwinning van 2-0 op FC Groningen en een krappe nederlaag uit in het hoge noor den (2-1) bezorgen onze club alsnog de felbegeerde toegang tot de voorronde van de UEFA Champions League. AJAX JAARVERSLAG I JULI 2005 - 30 JUNI 2006 7

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2006 | | pagina 9