Voorwoord Het is zondag 4 juni 2006.Voor het eerst in de geschiedenis is Jong Oranje Europees kampioen geworden. Ik kruip achter mijn computer om dit voorwoord te schrijven. Ik heb genoten van de spelvreugde en de teamgeest van dit elftal.Trots mag Ajax zijn op het aandeel dat door haar opgeleide spelers en spelers die bij ons onder contract staan hebben geleverd.Vermeer,Tiendalli, Braafheid, Emanuelson, Hun- telaar, om er maar een paar te noemen. Dat zegt veel over de kracht van onze club en heel veel over de kracht van onze jeugdopleiding. Het werkt ook een beetje therapeutisch na een seizoen dat voor Ajax zeer wisselvallig is geweest. Zou dat parallel van het verloop van dit EK met afgelopen seizoen van Ajax toeval zijn? Ik verklap geen geheim als ik zeg dat het seizoen van het eerste elftal over de hele linie geno men niet datgene heeft gebracht wat wij mochten verwachten. Het is logisch dat dit een soort grauwsluier over de hele club legt. We iden tificeren ons immers met de resultaten van Ajax I. Daarom is het zo fijn om vast te stellen dat de club zo levendig en veerkrachtig is, dat wij niet bij de pakken zijn gaan neerzitten. Dit jaarverslag laat zien dat er in het afgelopen jaar in de club heel veel gebeurd is. Onze jeugdelf- tallen ontwikkelden zich goed. Met als resultaat landskampioenschap pen voor Al en Cl en kampioenschappen voor de D2, El en Fl. Het is duidelijk dat er weer veel talent in de pijplijn zit. Oude gezichten gingen en nieuwe kwamen. Ik denk dat Arie van Eijden kan terugkijken op een zeer geslaagde periode bij Ajax en op een stijlvol afscheid. Datzelfde geldt voor Gerald Holsheimer die jarenlang het fort de Toekomst heeft bewaakt. Martin van Geel en Maarten Fontein werden benoemd en belast met het doorvoeren van de verdere professionalisering van onze club. Aan de oorzaken en achtergronden van de wisseling van het bestuur in de laatste maanden van vorig jaar denk ik niet met plezier terug. Ik denk dat iedereen ongelukkig was met de situatie. Zeker ook omdat het twee mensen betrof die grote verdiensten voor onze club hebben gehad.Wij zijn hen daar uiteraard dankbaar voor. Belangrijk is echter hoe we de situ atie hebben opgelost. Met de benoeming van Hennie Henrichs, het geweten van de Toekomst, kunnen we met ons allen heel blij zijn. De Amsterdamse ondernemer Joop Saan zag zijn clubliefde beloond met de benoeming tot bestuurslid financiële zaken, een prima zaak. Ik zeg wel eens dat wij kunnen besturen tot we een ons wegen maar dat de resultaten van het eerste elftal bepalend zijn voor het welzijn van onze club. Op dat laatste hebben wij als bestuur natuurlijk maar een beperkte invloed.Waar wij wel direct invloed op kunnen uitoefe nen doen wij dat met een heldere visie en een vaste koers. Doel is Ajax nationaal en internationaal weer aan de sportieve top te krijgen. Dit kan wanneer we allen het beste dat wij in ons dragen aan onze club geven. Samen, want wij zijn Ajacied! John Jaakke Voorzitter AJAX JAARVERSLAG I JULI 2005 - 30 JUNI 2006 3

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2006 | | pagina 5