Jaarverslag Ledenraad 2005-2006 Gedurende het afgelopen seizoen zijn de verslagen van de vergaderin gen in Ajax Clubnieuws gepubliceerd. Daarom op deze plaats een korte samenvatting van de activiteiten van de ledenraad. In de samenstelling van de ledenraad kwamen twee wijzigingen.Tij dens de algemene (najaars) ledenvergadering van 15 november 2005 werden Aron Winter en Klaas Vos als nieuwe leden gekozen in de plaats van Ed vanThijn (niet herkiesbaar vanwege het bereiken van de leeftijdsgrens) en Joop Leeuwendaal.Aan hen is veel dank verschuldigd voor hun langjarige bijdrage aan de ledenraad. De ledenraad vergaderde op de volgende data en behandelde daarbij onder andere de volgende onderwerpen: Het afgelopen seizoen is bepaald niet het meest succesvolle en har monische jaar geweest in de geschiedenis van Ajax. De sportieve prestaties van het eerste elftal waren zeer teleurstellend en de bestuursperikelen zetten Ajax ook niet op een positieve manier in de schijnwerper. Wij hebben vertrouwen in de gekozen oplossingen voor deze proble men en hopen dat deze aanpak Ajax weer terug zal brengen naar waar we horen, namelijk in de top van het nationale en internationale voetbal. Daarom kijk ik samen met u met een positieve verwachting uit naar het nieuwe seizoen! Jaap Ellerbroek voorzitter ledenraad De ledenraad zag met genoegen dat het bestuur ernst heeft gemaakt met het nieuwe beleid tot het aantrekken van nieuwe leden. Als er geen actieve werving wordt gedaan, zal het huidige beleid aan ver schijnselen van vergrijzing onderhevig worden. Hierbij vormt anno 2006 de traditionele instroom van amateurvoetballers geen afdoende oplossing en zullen ook mensen buiten de actieve voetballers moeten intreden om de vitaliteit en kwaliteit van het ledenbestand te waar borgen. De ledenraad is een gekozen afspiegeling van de leden en daarom wil ik op deze plaats benadrukken dat wij van harte openstaan voor sug gesties en vragen vanuit de gelederen van de leden, leder lid van de ledenraad is hiervoor beschikbaar! 5 september 2005 Organisatie 20 oktober 2005 Jaarvergadering ledenraad 3 november 2005 Benoeming Henny Henrichs als bestuurslid in de vacature Klaas Nuninga 12 december 2005 Benoeming Joop Saan als bestuurslid in de vacature Hein Blocks 26 januari 2006 Technisch beleid (Martin van Geel) 6 april 2006 Halfjaarcijfers 22 mei 2006 Technische staf 2006-2007 (Martin van Geel) 7 juni 2006 Herbenoeming John Jaakke als voorzitter In strikt formele zin werden door het bestuur de volgende zaken ter besluitvorming aan de ledenraad voorgelegd: lingspoging konden worden opgelost. De ledenraad betreurt het aftreden van de heren Blocks en Nuninga en dankt hen op deze plek nogmaals voor de positieve bijdrage die zij aan Ajax hebben gegeven. Veel aandacht werd dit jaar gegeven aan het technische beleid. De ledenraad zag met pijn in het hart dat met vertrek van Danny Blind, Ruud Krol en Gerard van der Lem drie volbloed Ajacieden helaas het veld moesten ruimen, maar ondersteunde het beleid dienaangaande. Benoeming van de bestuursleden Henny Henrichs en Joop Saan 15 november en 12 december 2005). Herbenoeming John Jaakke als voorzitter (7 juni 2006). De ledenraad heeft in het najaar van 2005 met zorg kennis genomen van de toen ontstane bestuurscrisis. Het werd snel duidelijk dat de problemen in de onderlinge samenwerking niet door een bemidde- AJAX JAARVERSLAG I JULI 2005 - 30 JUNI 2006

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2006 | | pagina 50