Introductie leden v.l.n.r. toch uiterst succesvol bij Barce lona. Danny heeft veel meer vor ming gehad bij de jeugd. Ik vond hem best rijp voor het eerste. Tij n: Of Danny het met het materiaal dat er nu is ook zo goed zal doen, als - zoals het er nu naar uitziet - Henk ten Cate, zullen we nooit weten. Maar een gok kunnen we ons na vorig sei zoen niet meer permitteren. Gerard: Ik zei wel gok, maar ik bedoelde dat niet zo letterlijk. Dus feitelijk vond ik het geen gok. Thijs, wat vind jij? Thijs: Ik houd me veel meer bezig met de club als geheel dan met het eerste elftal. Ik zie het ook als m'n taak om meer ban den te creëren. Daarom ben ik blij dat er meer mensen die bij de NV werken werkend lid van de club geworden zijn, die daardoor met een poot in de ArenA en een poot in de Toe komst staan. Ik zie mezelf als de beste spits in het creëren van Ajax-gevoel. Ik ben in staat om zelfs John Jaakke nog een extra seizoenkaart te verkopen. Toch terug naar het eerste: wat was de bottleneck? Gerard: Het gebrek aan een mix van ervaring en jeugd. Er ontbraken ervaren rotten die in de kleedkamer de leiding hadden. Nu waren dat de jonkies. Tij n: De balans was inderdaad zoek en die is nu weer terug. Nu hebben we ook, op Jeroen Slop na, een nieuwe directie gekregen. Wat is jullie indruk na nog slechts één seizoen? Tij n: Ik ben heel erg blij met Martin van Geel. In een korte tijd heeft hij al heel veel gedaan.Als je kijkt wat er nu aan een elftal staat! Maarten Fontein heeft zeer ambitieuze plannen aan de leden op de algemene ledenvergadering ontvouwd en daarbij gezegd dat hij daarop is af te rekenen. Ik heb begrepen dat er ook in de vere niging meer gekeken gaat worden naar het functioneren van men sen. Ik vind dat een goede zaak. Dat hoort ook bij het Ajax- gevoel: de beste zijn en het beste doen met de beste mensen op alle plaatsen. Gerard: Ik vind het nog te vroeg om te oordelen. De plan nen zijn ambitieus. De tijd zal uit wijzen of je ze daar wel of niet op kan afrekenen. Thijs: Je moet ze de tijd geven. Ik ben al wel blij met Fontein dat we op de Toekomst vitrinekasten mochten opstellen met pronk stukken uit ons erfgoed. Dat is een stapje in mijn 'competitietje'. Een goed begin. Tijn: Maar Thijs, denk je niet dat het succes van jouw'competi tietje', zoals je dat noemt - mooi hoor, het bewaken van het erf goed - afhangt van de prestaties van het eerste elftal? Dat de inte resse ervoor groter wordt naar mate de successen van het eer ste elftal toenemen? Thijs: Ik verwacht dat de men sen niet op de banken gaan staan voor wat ik doe. Ik zie het als m'n plicht om het erfgoed te bewaren en door te geven aan volgende generaties, leder moet op zijn manier en met zijn kwa liteiten een toegevoegde waarde zijn voor het ene Ajax-gevoel, als leden van een familie. De een trekt de lijnen, de ander schrijft in het clubblad of doet weer iets anders, maar met z'n allen vor men we dat lichaampje. Gerard Holsheimer Lid vanaf 1969. Was daarvoor al als buitengewoon lid leider van een jeugdelftal. Werd al spoedig administrateur in de Meer. Doorliep diverse functies, in het bijzonder in de wedstrijdorga nisatie. In 1999 werd hij directeur van de Toekomst. Afgelopen zomer nam hij als zodanig afscheid. Thijs Lindeman Is al 27 jaar lid van de club en daarvoor ongeveer vijf tien jaar donateur oftewel onder steunend lid.Voetbalde slechts een jaar in de A-junioren.'Ik voegde voetballend niets toe; ik was meer gehaald voor de kleedkamer en de kantine'. Zijn echte verdienste voor Ajax begon in de control ecommissie. Daarna volgde de clubavondcommissie en organi seerde hij de vis- en ontspannings- dagen van het eerste elftal.Tien jaar lang in de evenementencom missie de evenementen als kampi oenschappen georganiseerd.Van 1997 tot 2006 was hij directeur van het Ajax Museum.Thans maakt hij deel uit van het Ajax Erfgoed Comité. Tijn Middendorp Lid vanaf 1969. Hij speelde als rechtsbuiten in de B4, B3 en de A4.'Op betrekkelijk laag niveau dus en ik kan me ook niet herinneren dat iemand van mijn lichting naar de top is doorge stroomd'. De enige trainer die hem nog bijstaat is oud-eerste elf talspeler Gerrit Fischer.Mk werd aangenomen na een proefwed- strijd, waarbij ik een goede voorzet gaf en een aardig schot op doel afvuurde'.Vanaf 1966 hielp hij als buitengewoon lid zijn vader al bij het schrijven voor het clubblad. Vervolgens is hij voor allerlei orga nen van de club blijven schrijven. Thans is hij eindredacteur van het Ajax Clubnieuws, lid van de leden raad en Lid van Verdienste. 20 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2005 - 30 JUNI 2006

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2006 | | pagina 22