Het tafelgesprek:Wij zijn Ajacied' '7-A^ het Jaar. Het als secretaris "dat vei- oen i aeg i an e- e /ant nzet -ai- ile ;n k- iet a lat lad. :cht ke de 3en. Met zoveel ervaring met de geschie denis van de club in z'n ups en downs, hoe kijken jullie dan tegen het afgelopen seizoen aan? Thijs: Doordat ik nog in de ArenA werkte, maakte ik van nabij mee wat voor tragedie zich afspeelde. Ik miste in het elftal vooral de uitstraling van het Amsterdamse Ajacied-zijn. Op een gegeven moment stuitte ik op een foto van Manus ten Her- ckel waarin ik een houding van een fiere Ajacied ontdekte, die ik niet terugvond in de huidige selectie. Ik ben met die foto naar een drukker gegaan met het ver zoek die op een grootte van twee bij twee meter af te drukken met er onder:'lk ben Ajacied'. Met twintig van die afbeeldingen ben ik naar de ArenA gegaan en, zon der wat tegen iemand te zeggen, heb ik die op verschillende plek ken opgehangen. De eerste die wakker werd was David Endt. Hij kwam naar me toe en zei: die man heeft een uitstraling die wij weer moeten hebben. Een half dagje later kwam ik iemand tegen die maakte het zelfde gebaar met die trots- armen- over- elkaar- voor- de- borst als Manus.Toen dacht ik: het wordt toch hier en daar opgepikt. Dat ik zo toch wat heb kunnen doen is voor mij het overheersende gevoel van het afgelopen seizoen. Tij n: Als je de resultaten in de play-offs en de finale om de beker even vergeet was het een drama tisch seizoen. De komst van Klaas Jan Huntelaar heeft natuurlijk veel teweeg gebracht. Neem alleen maar die omhaal tegen Roda.Vervolgens viel alles op z'n plaats. Het 'ik ben Ajacied gevoel' zal in het afgelopen seizoen ook niet bij iedereen aanwezig zijn geweest. Zeker niet buiten de club. De prestaties van het eerste elftal gaven daar vaak ook geen aanleiding toe. Gerard: Er zijn door de jaren altijd golfbewegingen geweest, waarbij ik niet gemerkt heb dat het Ajax-gevoel weg was. Natuur lijk was afgelopen seizoen een matig seizoen. Desondanks is het dankzij de play-offs toch op zijn pootjes terechtgekomen, zodat je de voorronde UEFA Champions League bent ingegaan. En je wint ook de beker! Tijn: Natuurlijk, het Ajax-gevoel verlies je nooit. Wat er ook gebeurt, je blijft Ajacied. Maar in je omgeving, bij andere mensen, ontstond toch een andere sfeer, omdat er niet goed werd gevoet bald, niet des Ajax. Dat slechte voetbal bepaalde toch de sfeer in de club en daarbuiten. Waren jullie niet teleurgesteld in Danny Blind, een clubman, van wie veel verwacht werd? Gerard: Ik denk dat hij met het materiaal dat hij tot zijn beschik king had de verwachting niet kon inlossen. Ik vind dat Danny ook goed werk heeft verricht. En ik had er vertrouwen in als hij gebleven zou zijn. Ik had, met de spelers die er nu zijn, die gok wel gewaagd. Tijn: Een gok? Dat kan niet vol gens mij. De overgang van hoofd van het eerste elftal is kennelijk toch een enorme overgang. Gerard: Als je naar Frank Rijkaard kijkt: die werd vanuit het niets bondscoach en na een min- jeugdopleiding naar trainer/coach dere periode bij Sparta is hij nu AJAX JAARVERSLAG I JULI 2005 - 30 JUNI 2006 19

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2006 | | pagina 21