'Bij onze jeugd zie ik nog te weinig lachende gezichten9 HÜ Bestuurslid technische zaken I Interview Hennie Henrichs oor n en cing er- In de loop van het afgelopen roerige seizoen keerde je terug als bestuurs lid en werd je geconfronteerd met van alles. Wat was toen het eerste dat je meende te moeten doen? Toen ik kwam reed de trein al. Dan moet je zorgen dat je niet voor de trein gaat staan, maar dat je op de trein springt. Dat bete kende dat ik eerst eens met wat mensen moest gaan praten en gaan inventariseren.Tegelijkertijd wist ik dat er een aantal dingen waren veranderd - goed of slecht maar één ding stond voor mij voorop: het behoud van de identiteit van onze club. Je ziet het eerste elftal, onder lei ding van een onervaren coach, zich naar de play-offs worstelen. Een 'foto' van dat elftal liet zien dat om een herhaling het vol gende seizoen te voorkomen, versterking eerste prioriteit was. Je zult als 11-jarig jongetje al in Qatar zijn geweest om wedstrijden te spelen en in jeeps door de woes tijn te hobbelen. De D3 maakte dat mee in februari 2006. Mij werd duidelijk dat er geen sprake was van een voor Ajax noodzakelijke eenheid. Op de eerste vergadering met de lei ders en trainers begin december, heb ik eerst alleen maar geluisterd, maar aan het einde kon ik niet anders dan ze een spiegel voor te houden, dat ze met elkaar niet bezig waren voor het ene dat belangrijk is: het Ajax-belang. Daar schrokken ze van. Kijk, ik ken Ajax niet anders dan een warme club, waarin mensen heel dicht bij elkaar staan, los van het feit of je elkaar meer of minder mag. ledereen in welke functie of hoedanigheid kent maar één belang en dat geeft verbondenheid en zelfs een vorm van vriendschap. En dat zag ik niet in voldoende mate terug bij de trainers en leiders van de jeugdopleiding. Het was geen 'gezin', waarin je voor elkaar zorgt en ook opvoedt. De Ajax- waarden en normen moesten weer terug. Ik zag het als mijn taak daar hard aan te werken en dat is intussen redelijk gelukt.Wij moeten liefhebbers creëren, lief hebbers van het spel. En dat is heden ten dage al lastig genoeg, met ouders die verwachtingen hebben en zaakwaarnemers en anderen die ze al gauw de hemel in prijzen.Wij moeten ze met beide benen op de grond zien te houden. En dat kan alleen als we gezamenlijk het ene Ajax-belang dienen, met de Ajax-normen en -waarden. Toch is de jeugdopleiding weer uit geroepen tot de beste van Neder land. Dus. Jawel, da's mooi. Maar we moe ten nog veel beter.We willen een doorstroming van 2 spelers per jaar, maar wel op een zo hoog In november werd al besloten Jaap Stam te halen en dat was binnen de Raad van Commissaris sen het eerste belangrijke besluit dat ik mede genomen heb. En hoe zat het bij de jeugdoplei ding? Vanaf 1980 ben ik actief binnen de jeugdopleiding en dan weet je wat er speelt. I 5 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2005 - 30 JUNI 2006

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2006 | | pagina 17