Jeugdvoetbal 'üi Kampioenen et iet s- t r e :o s Nieuw Een noviteit was de samenvoeging van de spelers van de Al en de A2 tot één selectie waar het op training aankomt. Dit tot grote tevreden heid van leiding en staf. Ook de BI trainde regelmatig met de A-selec tie mee. De BI had het overigens moeilijk en vond vooral in de leef tijdgenoten van Feyenoord te grote concurrentie.Traditioneel had de C2 het ook weer zwaar vanwege een competitie van oudere en fysiek sterkere teams van amateurclubs.Voor het laatst wellicht.Volgend sei zoen komt er ook voor dit team een landelijke competitie met andere profclubs met leeftijdgenoten. Tijdens het seizoen maakten maar liefst vier jeugdspelers de overstap naar de selectie van Danny Blind: Boakye, Schilder, Sarpong en Timi- sela.Weliswaar dankzij veel blessures, maar toch. Op 6 mei werd voor de veertigste keer het Jany van der Veen - vroeger Hans Kok - toer nooi afgewerkt, voor de tiende keer op de Toekomst. Met teams van clubs met uitstekende jeugdopleidingen als Sparta, Willem II, Feye noord, PSV en uit het buitenland Club Brugge, Schalke 04 en Bayer Leverkusen was het een fantastische prestatie van onze eigen DI de beker binnen te slepen. Over het hele toernooi werd Ajax als winnaar uitgeroepen. In februari vonden weer deTalentendagen plaats, een instuif voor jon getjes die allen hopen op een plekje in onze jeugdopleiding.Vanwege 'Kampioen worden is geen doel op zich. Winnen is wel essentieel en als je dat maar genoeg doet is een kampioenschap een logisch ver volg', zo stelde hoofd jeugdopleiding John van den Brom in het Ajax Clubnieuws van maart/april dit jaar. Welnu, vijf teams konden het sei zoen bekronen meteen kampioenstitel: de Al o/19 en de Cl o/l5 werden landskampioen. De D2 o/12, de EI ol I I en de FI o/09 wer den kampioen van hun afdeling. De Al was de sterkste door veel te scoren en weinig weg te geven. De Cl miste echte concurrentie, alleen FC Twente bood nog enige tegenstand. De D2 stond vanaf het begin fier aan kop en werd onge slagen kampioen met 145 doelpunten voor en slechts 13 tegen en met een voorsprong van 16 winstpunten op nummer twee, Soest. De El moest het kampioenschap zwaar bevechten omdat de tegenstan ders allen al D junioren waren. De Fl speelde twee competities en was in beide heer en meester met I 15 doelpunten vóór en 7 tegen voor de winterstop en 103 doelpunten voor en slechts 3 tegen erna. de intensieve scouting zijn er weinig spelers, die voor een tweede selectie mogen terugkeren, maar voor de jongetjes zijn het leuke dagen en de club geeft het een prima uitstraling. Al onze jeugdselecties gaan regelmatig op reis voor toernooien, in binnen- en buitenland. De D3 maakte wel een heel bijzondere trip. Het team van spelers onder de 12 mocht eind februari helemaal naar Qatar om er drie wedstrijden te spelen tegen het nationale elftal o/l3. Voor de tweede achtereenvolgende keer werd onze jeugdopleiding door de KNVB bekroond met de Rinus Michels Award voor beste jeugdopleiding. Intern ontving Donovan Slijngard, linksback van de Al, uit handen van John van den Brom de prijs van Talent van het Jaar. AJAX JAARVERSLAG I JULI 2005 - 30 JUNI 2006 13

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2006 | | pagina 15