'Bij de spelers was er te weinig professionele beleving' Interview Martin van Geel Technisch directeur Dat er negen contracten afliepen heeft ons ook het hele jaar par ten gespeeld. En de vele blessu res maakten eveneens dat het een moeilijk seizoen werd. Wat zag je in eerste instantie als voornaamste klus om te klaren? Ik ben me eerst gaan concentre ren op het eerste elftal en wat daaromheen ligt. Om er duide lijkheid te creëren, de taken af te stemmen, om er een groep van te maken met een doel voor ogen. Kortom: een professioneel klimaat scheppen. Daar heb ik me op gefocust. Dat was volgens mij het hardst nodig en wat min der de scouting, jeugdopleiding en buitenlandse deelnemingen. Ik heb dat bewust op een laag pitje gezet om in eerste instantie al m'n energie en aandacht aan het eerste te kunnen geven. Nu is De goede samenwerking tussen de algemeen- .financieel- en tech nisch directeur wordt gesymboli seerd in de ligging van hun werk kamers: alle drie dichtbij elkaar en uitkomend op een centrale secretariële unit. En de kamers ademen Ajax. Zo ook die van Martin van Geel, die exact aan het begin van het vorige seizoen aantreedt als technisch directeur. Was je vooraf al betrokken bij de samenstelling van selectie, trainers staf, et cetera? Nee, alles was al geregeld. Ik heb geen enkele invloed of zeggen schap gehad. En zo hoort het ook. Wat voor beeld had je van de club? Twee dingen vielen mij al vrij snel op, die in tegenspraak waren met wat ik in het beeld had. In de eerste plaats dat het een veel grotere club was dan ik al dacht. Met een enorm grote jeugdopleiding en een forse niet- voetbalafdeling. En ik had - net als velen buiten de club - het idee dat Ajax een kille club zou zijn. Maar dat imago bleek al snel zwaar onterecht. Niets is minder waar. Het is juist een warme club, met mensen die een hart hebben voor de club, daar alles voor over hebben en heel trots zijn op de club. Ik werd ook enorm goed opgevan gen. En ik kreeg van alle kanten het gevoel dat ik welkom was. Daarom ging de gewenning ook snel. Danny Blind was tevreden over de door hem samengestelde selectie. Deelde jij die mening? Je gaat niet direct oordelen. Ik heb de eerste weken, maanden zelfs, gebruikt om de club goed te leren kennen en alles te door gronden.Toch kreeg ik wel rede lijk snel door, dat we geen uitge balanceerde selectie hadden om daarmee in de top te spelen. Maar dat spreek je extern niet uit. Je moet het ook een kans geven. Maar gaandeweg werd me duidelijk dat we op mentaal en fysiek gebied te kort kwamen. AJAX JAARVERSLAG I JULI 2005 - 30 JUNI 2006

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2006 | | pagina 13