Jong Ajax Technische staf John van den Brom vormt aanvankelijk samen met Fred Grim de trai nersstaf van Jong Ajax. Omdat Grim overstapt als assistent naar de technische staf van Danny Blind krijgt Van den Brom nuAlfons Groe it nendijk aan zijn zijde.Van den Brom combineert het trainersschap i met z'n functie als hoofd jeugdopleiding, terwijl Alfons Groenendijk ook de A2 traint. Dick Schoenaker blijft teammanager. Start Begin augustus moet het jonge team al direct aan de bak voor de eer ste ronde van het bekertoernooi. De amateurs van Joure worden met solide spel verslagen (0-2). De eerste competitiewedstrijd, thuis tegen Jong RKC, kent een onverkwikkelijk verloop. Zeven gele kaarten en drie rode waarvan een voor Daniel de Ridder, die daarna naar Celta deVigo vertrekt.Via diverse opstootjes komt de wedstrijd aan zijn einde, maar wel met drie punten voor onze jongens. De enige punten die maand, want van Jong Vitesse wordt desastreus verloren (7-1).'De goals kwamen allemaal voort uit persoonlijke fouten', aldus Van den Brom. Ook tegen Jong Utrecht kan geen winst geboekt worden I -2). Slecht vervolg De slechte lijn wordt doorgetrokken in Alkmaar waar Jong AZ aan het langste eind trekt (2-1). Ondanks de inbreng van Juanfran.Yannis Anastasiou en Olaf Lindenbergh wordt het thuisduel tegen Jong Hee renveen een zeperd. De gasten scoren al binnen een minuut, een klap die het team niet meer te boven komt.Tot overmaat van ramp wordt Juanfran na een charge op Steur met rood uit het veld gestuurd. Ook aan 'de dijk' inVolendam loopt het team averij op, met wederom een rode kaart, nu voorTiberkanine (3-1).Toch oordeelt assistent-trainer Groenendijk positief:'Hier kunnen we mee leven.We zijn blijven knokken en dat is positief. Maar er blijft genoeg werk aan de winkel'. Wisselvalligheid troef Voor de Gatorade Cup treedt de ploeg aan tegen het AGOVV van trainer Stanley Menzo. Met een veredeld eerste elftal kan slechts laat in de verlenging door Olaf Lindenbergh de Apeldoornse formatie uit het toernooi gekopt worden. Een grote deceptie volgt in de Amster dam ArenA. Jong Feyenoord troeft ons team volledig af. Met een 1-5 nederlaag druipen de jongens van het veld.Van den Brom:'Voor het vertrouwen is dit natuurlijk verschrikkelijk.Toch moeten we er over drie dagen weer fris tegenaan'. Gelukkig gebeurt dat ook wat resulteert in een ruime overwinning op Jong Heracles (3-0). Maar tegen Jong NEC zit er niet meer in dan een 0-0 gelijkspel. Begin december staat het team op een voorlaatste plaats met negen punten uit tien duels. En er wordt ook al niet meer verder gebekerd. Jong Heerenveen wint na strafschoppen. Op en neer Op Sinterklaasavond wordt met 2-0 van Jong NAC gewonnen, maar met dezelfde cijfers daarna van Jong PSV verloren. De leeftijdgenoten van FC Twente krijgen van onze beloften klop, weer 2-0, maar in Waalwijk zijn tegen Jong RKC de rollen weer omgedraaid: 3-1 verlies. Het hoogtepunt valt op 20 december.Voor de KNVB-Beker wordt in Helmond tegen Helmond Sport gevochten om een plek in de kwart finale. Het team kent enorme strijdlust, maar vrij snel ook pech van wege een rode kaart voor Jasper Kok. Helmond Sport komt op voor sprong dankzij Smeekes. Na rust kopt Poepon verrassend gelijk Maar niet lang daarna brengt Braber de thuisploeg op 2-1 Een imposante solo brengt Robert Schilder voor de Helmondse keeper. Helaas schiet hij in zijn handen. Als dan na een tweede gele kaart ook Jan Vertong- hen het veld af moet, zit er ondanks de vechtlust niet meer in en is het bekeravontuur ten einde. AJAX JAARVERSLAG I JULI 2005 - 30 JUNI 2006 9

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2006 | | pagina 11