Ajax-bordjesclublied werd gezongen onder aanvoering van Michael van Praag en Joop Leeuwendaal. Danny Blind ontving het traditionele 'Mijn Bordje' uit uit handen van tafelvoorzitter Hennie Henrichs. Op weg naar de jaarwisseling was er op 4 december het traditionele Sinterklaasfeest voor de allerjongsten doi schermen beelden uit zijn rijke loopbaan.Talrijke spandoeken met dankbetuigingen en eerbetoon kleurden het stadion. De noordzijde ontrolde een enorm zwart doek met in wit zijn geboorte- en sterf jaar. Een levensgrote foto werd naar de lange zijde gebracht en Johan Neeskens sprak ontroerende woorden. Er werd geen Ajacied van de wedstrijd gekozen. Rinus Michels werd uitgeroepen tot Ajacied voor eeuwig. Onderscheidingen Vermeldenswaard is ook dat good old Wim Schoevaart tot twee maal toe onderscheiden werd. Door de UEFA: 'Hij is een ware amateur die de traditionele waarden van één van Europa's meest geliefde clubs koestert.' En het behaagde Hare Majesteit de Koningin, zoals dat zo fraai heet, hem te benoemen tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. De jeugdopleiding werd ook tot tweemaal geëerd. Met vier sterren door de KNVB en op 30 mei werd deze uitgeroepen tot de beste opleiding van Nederland. Maxwell,Wesley Sneijder en John Heitinga vielen in de prijzen op het jaarlijkse VVCS-Gala. Maxwell werd uitge roepen tot Beste Speler van het jaar;Wesley Sneijder ontving de Johan Cruijff Award, terwijl John Heitinga zich gekroond zag tot Talent van het jaar. Van Jack Reynolds werd een plaquette onthuld in de Amsterdam ArenA. Bob Haarms: 'De Ajax-cultuur die door Reynolds is gevormd, is ook de Ajax-cultuur van nu.' Tot slot mocht ik afgelopen seizoen negen jubilarissen huldigen. Johan de Vos, Ruud Haarms, Dick Karremans.JaapTielenburg en Ikey Waas vanwege hun 25 jarig lidmaatschap, Hennie Henrichs vanwege zijn 40 jarig lidmaatschap, terwijl Hans Bieshaar, Herman Pasteuning 60 jaar lid waren en Harry Spett maar liefst 70 jaar. De Toekomst Rafael van derVaart vertrok aan het einde van het seizoen naar HSV. Al vanaf zijn tiende jaar speelde Rafael met veel succes bij onze club. Een zeer populaire Ajacied moesten we laten gaan. Echter dankzij onze succesvolle jeugdopleiding weet Ajax zich alweer verzekerd van nieuw aanstormend talent. Ryan Babel, Urby Emanuelson en Hedwi- ges Maduro zijn een prachtig voorbeeld van de waarde van onze jeugdopleiding en hun sportieve doorbraak vormt één van de hoogte punten van het afgelopen jaar. Het is van groot belang om te blijven investeren in de vereniging en in de Toekomst. Dankzij de continue kwaliteit van onze jeugdopleiding kent Ajax nog steeds een sterke concurrentiepositie in Europa. Zeker met het oog op de nieuwe regels van de UEFA met betrekking tot 'home grown' spelers wordt deze positie alleen maar sterker. We kunnen ons op dit moment niet meten met de grote Europese top clubs, maar Ajax verkeert in een gezonde financiële positie en heeft sportieve en commerciële ambities om succesvol op het hoogste niveau mee te doen. Nieuw seizoen 2005-2006 Ondertussen is het seizoen alweer losgebarsten.We trapten dit sei zoen af met een overtuigende overwinning op PSV voor de Johan Cruijff Schaal. In de 3e kwalificatieronde voor de UEFA Champions League was Ajax de betere ploeg na twee uiterst spannende wedstrij den tegen het Deense Brondby.Ajax doet gelukkig weer mee op het allerhoogste niveau in Europa in de poule-fase van de UEFA Cham pions League. Dat is sportief en zakelijk van groot belang voor onze club. John Jaakke voorzitter 4 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2004 - 30 JUNI 2005

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2005 | | pagina 6