Voorwoord Sterke eindsprint Het jaarverslag van het vorige voetbalseizoen schrijft niet als een suc cesstory. Voor Ajax was dit een uiterst bewogen jaar. Het blijft een prachtige uitdaging om voorzitter te zijn van Ajax, ook in een jaar met een groot aantal sportieve en zakelijke tegenslagen, maar het deed me weer eens realiseren dat waardering veel vluchtiger is dan kritiek. Dat is de realiteit en ik begrijp dat het de taak van de leiding van Ajax is om van de fouten te leren, verantwoordelijkheid te nemen en het tij te keren. Dat hebben we geprobeerd en uiteindelijk heeft de hoofd macht het seizoen goed afgesloten met een tweede plaats in de com petitie onder de bezielende leiding van de nieuwe hoofdtrainer Danny Blind. Van binnen een club van buiten een bedrijf De Toekomst leverde in 2004-2005 maar liefst een elftal aan Ajax kampioenen op. Gefeliciteerd Jong Ajax, Al ,A2, CID2, D3, ElE2, FI Zaterdag 2 en niet te vergeten de Veteranen. Jullie hebben de eer hoog gehouden. Een topprestatie van iedereen. Niet alleen van de spelers en begeleiders maar van iedereen binnen de vereniging die voor en achter de schermen allen zo hard werken om succes te kun nen garanderen. Daar blijkt ook weer uit dat Ajax nog echt een club is.Van binnen een club, van buiten een bedrijf en ik geloof dat we elk jaar weer een betere balans vinden tussen die twee grootheden en dat ze elkaar zelfs versterken. In voor- en tegenspoed Vorig seizoen bevestigde Ajax de favorietenrol in de eerste twee com petitiewedstrijden.Vervolgens riep het vertrek van Zlatan veel onbe grip op bij onze supporters en vielen de resultaten in de wedstrijden tegen FC Utrecht en ADO Den Haag tegen. Maar in mijn ogen brak er iets na de uitwedstrijd in de UEFA Champions League tegen Bayern München. Daar werden we flink afgedroogd met 4-0. Spelers en technische staf kregen een zware tegenslag te verduren en het zelfvertrouwen had een behoorlijke deuk opgelopen. Op 16 oktober diende Louis van Gaal zijn ontslag in als technisch directeur.Van Gaal heeft hard gewerkt aan een technisch beleidsplan dat nog steeds wordt gehanteerd. In de korte tijd dat Louis bij Ajax werkzaam was heeft hij weer goed werk verricht. In juni werd Martin van Geel als technisch directeur aangetrokken om op I juli jl.te beginnen. Een dag na de uitschakeling tegen Auxerre in de UEFA Cup in februari stapte Ronald Koeman eigener beweging op. Hij heeft met Ajax zeer goede resultaten geboekt maar kon het niet langer opbrengen zijn schouders eronder te zetten. Na een interim bewind van enige weken van het duo Krol-Bruins Slot werd Danny Blind als hoofdtrainer aan gesteld. Gerard van der Lem keerde als zijn assistent op het ver trouwde Ajax nest terug. Voor de Ajax-supporters was het ook een hard gelag. Niet alleen zagen zij hun club te vaak verliezen maar ook werd hun supporters home in brand gestoken. Mede dankzij de snelle hulp van Ajax kon het supportershome in korte tijd weer worden opgebouwd. Helaas kon over de wijziging van het logo geen overeenstemming worden bereikt. Als voorzitter ben je je heel bewust van de moeite die de trouwe fans nemen om de wedstrijden te bezoeken. Ajax is trots op zijn trouwe fans. De club kan niet zonder hen bestaan.Waar we wel zonder kunnen zijn alle raddraaiers en mensen die zogenaamd als Ajax-fan zich misdragen. Rinus Michels Op 3 maart overleed op 77 jarige leeftijd onze oud trainer en ons erelid Rinus Michels. De staat van dienst van 'De Coach van de Eeuw' is genoegzaam bekend.Voor het Nederlands elftal, Barcelona, maar vooral voor onze club was hij van onschatbare waarde. Een eerbe toon was dus op zijn plaats.Voorafgaand aan de wedstrijd Ajax-PSV op 20 maart vond een indrukwekkende ceremonie plaats. Op de video- AJAX JAARVERSLAG I JULI 2004 - 30 JUNI 2005 3

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2005 | | pagina 5