Verslag Algemene Ledenvergadering d.d. 26 mei 2005 1) Opening De voorzitter, John Jaakke, opent de vergadering en vraagt een minuut stilte voor de Ajacieden die ons in de afgelopen periode zijn ontvallen te weten Co Bouwens, Rinus Michels, Bertus Hoogerman en Harry Dade. 2) Mededelingen Bestuur en Directie Technische Zaken De volgende jeugdelftallen zijn kampioen: AI ,A2, CID2, D3, El, E2 en de Fl. Bij de amateurs: zaterdag 2 en de veteranen. Bij de veteranen nam Henk Buskermolen op 80 jarige leeftijd afscheid, zoon Jan zal zijn taken overnemen. De zaterdag I heeft zich verdienstelijk gehandhaafd in de hoofdklasse, en won bovendien de beker in het district West, waardoor volgend jaar 3 teams (Ajax I, Jong Ajax en de zaterdag I) aan het toernooi voor de Amstel Cup zullen deelnemen. Ajax I heeft een moeizaam seizoen achter de rug, het elftal is er gelukkig toch in geslaagd de 2e plaats (en CL) te bereiken. De inbreng van Danny Blind als hoofdtrainer heeft zijn vruchten afgeworpen. Het vertoonde spel is dit seizoen helaas niet geweest wat we graag zou den willen zien. Jong Ajax werd toch nog kampioen met dank aan PSV, dat in de laatste wedstrijd Feyenoord versloeg. Bij Jong Ajax is het contract verlengd van de gebroeders Moisander, Boakye en Sahadewsing. Spelers die Ajax zullen gaan verlaten zijn onder meer: Kasmirski, Kras, Rusculleda, Sangoy en Swinkels. Ook John O'Brien zal Ajax helaas moeten verlaten. Theo de Groot vraagt aandacht voor het team van Lucky Ajax. De wedstrijden in de verschillende regio's worden veelal door 2500-3000 mensen bezocht en Lucky Ajax kweekt hiermee veel goodwill voor de club. Financiën Hein Blocks zegt tevreden te zijn met de halfjaarcijfers en verwacht over het hele jaar positief te kunnen eindigen ondanks het gemis aan extra inkomsten door Europees voetbal. Logo Arie van Eijden refereert aan de acties van supporters voor herinvoe ring van het oude logo. Het bestuur heeft de supporters verteld dat in geen geval het oude logo terugkeert. De ledenraad is akkoord gegaan met het voorstel om te onderzoeken of een aantal elementen van het oude logo met het nieuwe te combineren vallen. Uit een eerste gesprek met de Ajax Supporters Delegatie bleek dat men vooralsnog vasthoudt aan het oude logo. John Jaakke zegt dat in de volgende ALV op dit onderwerp wordt teruggekomen. Vacatures Technisch Directeuren Hoofd Opleiding Gesprekken met kandidaten vinden plaats. Helaas haakte Jan Olde Riekerink op het laatste moment af als HO. Internationale ontwikkelingen Met ingang van het seizoen 2006-2007 moeten clubs in de Champions League of UEFA beker op de eerste lijst van 25 spelers minimaal 4 spelers vermelden die opgeleid zijn in het eigen land. leder jaar komen daar 2 spelers bij tot maximaal 8. Voor de Intertoto competitie zullen alle 49 aangesloten landen de plicht hebben één club in te schrijven. Uiteindelijk zullen I I clubs doorstromen naar de voorrondes van het UEFA toernooi. Joods imago Een commissie o.l.v. Roger van Boxtel is 2x bij elkaar geweest. In het najaar komen nieuwe initiatieven. Ledenbeleid Het bestuur heeft met een groepje Ajacieden van gedachten gewisseld over het ledenbeleid. Het rapport van het bestuur is besproken in de ledenraad, die de uit gangspunten heeft aanvaard. John Jaakke zegt uit te gaan van ongeveer 20 nieuwe leden per jaar. Daarvoor wordt een toelatingscommissie samengesteld. In het najaar zal het bestuur met een uitgewerkt voorstel komen.Wel ligt er al het voorstel alle huidige donateurs werkend lid van Ajax te maken.Voor- heen moest men altijd 25 jaar donateur zijn om lid van Ajax te kun nen worden. De definitieve besluitvorming zal plaatsvinden in de najaarsvergadering. 3) Rondvraag Op een vraag of er het volgende seizoen een foto op de seizoenkaart moet komen antwoordt Arie van Eijden dat dit niet het geval is. Het uitlenen van de seizoenkaart blijft mogelijk. Uri Coronel vindt het nemen van een abonnement bijVersatel van wege de noodzaak van allerlei noodzakelijke aanpassingen (telefoon, internet provider en prijs) niet in het belang van de supporters. 4) Presentatie over scouting door Ton Pronk In zijn betoog kwamen onder meer de volgende punten aan de orde: De scouting voor de jeugd richt zich hoofdzakelijk op de leeftijds klasse 7-12 jaar; Gescout wordt binnen een straal van ongeveer 60 km rond Amsterdam; De talenten in Nederland bevinden zich hoofdzakelijk in de distric ten West I (regio Noord Holland e.o.) en West 2 regio Zuid Holland e.o.). Clubs als PSV, Heerenveen en Vitesse scouten hier ook. Waarom in andere regio's minder talenten zouden zijn is onbekend; Ajax zoekt hoofdzakelijk haar talenten op de jaarlijkse talenten- dagen (7-12 jaar) en bij de selectiewedstrijden van Jeugdplan Nederland met spelers o/l I- o/l4 jaar; Het niveau in de Ie divisie is in de afgelopen jaren flink weggezakt; Het is veelal niet te voorkomen dat spelers bij Ajax vertrekken die later bij andere clubs prima presteren. 48 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2004 - 30 JUNI 2005

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2005 | | pagina 50